KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: VIDEO! Plaaditutvustus: Basshunter ''Now You're Gone – The Album''
VIDEO! Plaaditutvustus: Basshunter ''Now You're Gone – The Album'' (20 august 2008)

 


Plaaditutvustus:
 
Basshunter “Now You’re Gone – The Album”
(WEA)


Tekst: Marko Tiidelepp
 
Basshunter on tegelikult Rootsi muusik ja DJ Jonas Erik Altberg, kes 22. detsembril saab 24aastaseks. Oma mussi kohta ütleb Jonas, et see on eurodance, kuid selle kohta on öeldud, et see on eurotrance, club. Lühidalt öeldes on tegemist siis igati kaasaegse tantsumuusikaga, mille tümps on kõlanud sel suvel üle terve Euroopa ja olnud igati edukas.
 
Tegelikult hakkas Basshunter kuulsust koguma juba 2006aastal, kui kodumaal ja mujal Põhja-Euroopas (sh Eestis) sai kuulsaks hittlugu “Boten Anna” (rootsikeelne laul üllatas terve Põhja Euroopa tantsusaale ja ööklubisid ning raadijaamu, selle laulu leiab muideks ka sellelt plaadilt).
 
Tõeline läbimurre Euroopa muusikataevas sai alguse eelmisel aastal, kui briti muusikatabeli singlimüügi tippu tõusis hittlugu “Now You’re Gone”. Pea sama edukas oli brittide juures teinegi laul “All I Ever Wanted”, mille laeks jäi tõsi küll teine koht. Tõeline suurüllatus saabus aga sel aastal, kui Basshunteri album (just see sama, millest praegu juttu teeme) briti plaadimüügitabeli esikohale sammus. Tõeline üllatus, sest sellist puhast eurodance albumit polegi ammu nii kõrgelt kohalt leida olnud, kuid tundub, et Basshunteri igati positiivne ja heade meloodiatega tümakaplaat toimis hästi ka konservatiivsete brittide juures. Mujal Euroopas pole Basshunteril nii häid kokku veel ette näidata, kuid põhjus vist selles, et plaat ilmus ju alles juulis ja küllap ta ka siin Põhja-Euroopas õige varsti muusikatabelid värisema paneb.

Plaat kuulatud, tuleb minulgi tõdeda, et täitsa lahe tümpusplaat, nooruslik ja kaasahaarav, jalg hakkab vägisi kaasa tümpsuma ja käsi läheb volüüminupu kallale, et kallid naabrid kuulake nüüd – trummimatsu tuleb ikka hingega
!

Vaata Basshunteri videot!« Eelmised nädalad