KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Paremad hinded? Aga kuidas?
Paremad hinded? Aga kuidas? (1 september 2008)
Foto: Steve Woods

Paremad hinded? Aga kuidas?


Tekst: Siiri Lelumees


Peaaegu kõik inimesed on võimelised paremaid hindeid saama. Ei loe, kui tark sa oled – kõige suurem takistus hea õppeedukuse saavutamisel on hoopis püsimatus. Mõnikord on koolis lihtsalt igav, mõned ained on huvitavamad kui teised, mõned õpetajad suudavad paremini asja selgeks teha. Aga edukus sõltub sinust endast ja paremaid hindeid võid saada mõnikord vaid väikeste asjade muutmisega.

 

Küsi igas tunnis vähemalt üks küsimus

Nii võid kindel olla, et su tähelepanu ei haju. Tõsise küsimuse esitamiseks on vaja asjasse süvenemist, lisaks võib õpetaja küsimusele vastates anda mitte ainult lisainformatsiooni, vaid ka seletada asja arusaadavamalt ümber. Kui su küsimused on asjalikud ja huvitavad on ka õpetaja valmis hea meelega sulle vastama.

 

Ära karda vastata, isegi kui sa pole vastuses kindel.

Paljud kardavad küsimustele vastata, sest nad kardavad sõprade ja kaaslaste ees end lolliks teha, mitte sellepärast, et nad ei tea vastust. Kõhklus, et järsku sul ei ole 100% õigus võib sind kidakeelseks teha. Aga tegelikult õpid sa isegi läbi valede vastuste, nii et võidad sa nii või teisiti – sul võib õigus olla või läbi vale vastuse õpid asja kindlamalt ära.

 

Kirjuta vihikusse märkmeid

Isegi kui oled ülimalt arg ja ei julge valjusti rääkida, võib märkmete tegemine sind aidata. Kirjuta küsimused, mida küsida tahad, vihikusse. Kui keegi teine sama küsimusega lagedale tuleb, kirjuta vihikusse ka vastus. Kui õpetaja tunnis sellele küsimusele aga vastust ei anna, mine pärast tunni lõppu ja küsi õpetajalt asi üle. Vastus kirjuta kohe vihikusse, nii jääb vastus sulle paremini meelde.

 

Loe oma päevased märkmed enne magamaminekut üle.

Päevaste märkmete ülelugemine kinnistab su teadmisi – teadlased on kindlaks teinud, et kõik, mida sa tund aega enne magamaminekut loed, jääb paremini meelde, olgu see siis raamat või õpitükid. Miks see nii on, veel ei teata, aga sina võid sellegipoolest sellest kummalisest fenomenist kasu lõigata.

 

 « Eelmised nädalad