KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Alligaatorid koduaias
Alligaatorid koduaias (20 august 2008)
Foto: John Boyer

  

Alligaatorid koduaias

 

2001. aasta märtsis ärkasid Ameerika Ühendriikides asuva Lõuna-Florida elanikud pahaaimamatult üles ja avastasid oma koduaiast kurvameelsed hambulised roomajad. Tuli välja, et põuane ilm oli paljude alligaatorite kodusood ära kuivatanud ja niiskuslembesed elukad olid sunnitud vett mujalt otsima. Sel aastal kannatas sooja kliimaga Florida osariik harukordselt kuuma ja kuiva ilma all ning paljud elanikud jahutasid end õuebasseinides. Need väikesed veesilmad alligaatoreid ligi meelitasidki.

Eriväljaõppe saanud alligaatorikütid püüdsid kinni üle 200 põgeniku ning viisid nad märjematele mängumaadele tagasi.

Alligaatorite sugupuu on rohkem kui 200 miljonit aastat vana. Nad erinevad krokodillidest laiemate lõugade ning tumeda värvi poolest. Krokodillid, kelle hambad välguvad isegi kinniste lõugade vahelt, on pruunikad, täiskasvanud alligaatorid aga musta värvi.

Mõned teadlased arvavad, et dinosauruste järeltulijad krokodillid ja alligaatorid on lindude sugulased, sest oletatakse, et ka linnud pärinevad dinosaurustest. Sellisel juhul on alligaator lähedasem linnule kui sisalikule, ussile või kilpkonnale!« Eelmised nädalad