Jutt

WALL-E ehk armastus robot Volli moodi (17 september 2008)


Filmitutvustus

WALL-E ehk armastus robot Volli moodi


Kõikide multikate kuningas ei ole juba ammu Disney, vaid animastuudio Pixar. Tõsi, Disney ostis Pixari endale juba paar aastat tagasi, nii et tehniliselt võiks öelda, et kunn on ikka Disney, kuid ilma Pixarita oleks “kuningas” täiesti alasti. Pixar on lisanud oma suurepäraste animafilmide kollektsiooni uue multika "Walle-E", mida soovitaks
sügisese nukruse peletamiseks kõigil vaatama minna.

Lugu ise saab alguse sellest, kui inimesed unustasid maalt lahkudes välja lülitada usina prügikoristusrobotist WALL-E, nimetagem teda maakeeli Volliks. Mitusada aastat üksinduses töötanud Volli ainsaks kaaslaseks on tarakan. Roboti elu saab uue mõtte, kui Maale saabub elu otsima uus ja uhke robot EVA. Viimane avastab, et Volli on kogemata komistanud planeedi tuleviku võtmele. Eva kihutab tagasi tohutule kosmoselaevale, mille pardal inimesed on juba 700 aastat oodanud, millal võib Maale tagasi pöörduda. Samal ajal kihutab ta kannul Volli, kes ei taha mingi hinna eest loobuda oma uuest sõbrast.

“WALL-E” sobib absoluutselt kõigile. Tüdrukud rõõmustavad romantilise sõprusloo üle, poisid näevad küllaga kummalisi ning põnevaid roboteid ning täiskasvanud võivad mõtiskleda inimkonna tuleviku üle.

Vaimuka ja ülimalt südamliku animakomöödia ”WALL-E” lavastajaks ja stsenaristiks on Oscari-võitja Andrew Stanton (“Kalapoeg Nemo”), originaalse helikujunduse eest vastutab Oscari-võitja Ben Burtt (“Star Wars”, “Indiana Jones”, “E.T.”). Eestikeelsele versioonile andsid oma hääle Tiit Sukk, Evelin Pang, Peeter Tammearu, Merle Palmiste, Tõnu Kilgas, Emil Rutiku, Pille Pürg jpt.
« Eelmised nädalad