KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: James Blunt tuleb Eestisse esinema
Vaata ka VIDEOT!
James Blunt tuleb Eestisse esinema
Vaata ka VIDEOT!
(21 oktoober 2008)
Foto: reklaamfoto

James Blunt tuleb Eestisse esinema


15. veebruaril esineb Tallinnas esimest korda maailma üks viimase aja edukamaid sooloartiste James Blunt.

Juulis ja augustis 2005 võidutses Inglismaa nii albumite kui singlite edetabelites James Blunt. Veel viis aastat enne seda Kosovo rahuvalvajana töötanud James Blunti debüütalbumi tegemisel inspiratsioonist puudu ei tulnud – “No Bravery” ja “Cry” on kaks lugu, mis sealsel ajal sündinud.

James Blunt on sündinud 22. veebruaril aastal 1974 Inglismaal Wiltshire'is ning ta isa oli Briti armee kolonel. 90ndatel astus James oma isa jälgedes teenides aega rahuvalvajana, kuid noormehe huvi muusika kirjutamise vastu oli niivõrd tõsine, et 2002. aastal loobus ta armeest ja alustas karjääri muusikuna. Oma looga “No Bravery” suutis ta võluda Custard Recordsi bossi ja tuntud laulude kirjutaja Linda Perryt, kes ajas talle välja plaadilepingu Atlantic Recordsiga. Koos produtsent Tom Rothrockiga lennati USAsse debüütalbumit salvestama ning 11. oktoobril 2004 ilmus album “Back To Bedlam”. Plaadil kõlavad kümme laulu on tõeliselt hingelised ja romantilised ning kõnelevad armastuse ja sõprade kaotusest.

Ometi ei toonud avasingel “High” (ilmus 18. oktoobril 2004) edetabelites edu. Blunt alustas tuuriga, kuni võitis kuulajate südamed oma siiraste esitlustega. Järgmise aasta 7. märtsil ilmus singlina “Wisemen”, mis platseerus Inglise edetabelites kohale number 44. Kolmas singel “You're Beautiful” tõusis hetkega edetabelites esikohale ning singli edu oli uskumatu. Kaunis ballaad püsis 5 nädalat kõrgeimal kohal ning vedas samale positsioonile ka uues kuues ilmunud albumi. James Blunt purustas sellega omapärase rekordi – ta on artist, kelle singel ja album on olnud esikohal viis nädalat järjest (varem oli sellise trikiga hakkama saanud 1995. aastal UK edetabelites vaid Celine Dion). “Back To Bedlam” püsis Inglismaal edetabeli kohal number 1 kokku üheksa nädalat, album tõusis kõrgeimale positsioonile kokku kaheksateistkümnes riigis!

Kuigi laulja oli sügiseks Inglismaa aasta edukaima singli autor ja müünud oma albumit 1,5 miljonit, lausus ta ajakirjale Sun, et polnud tolle hetkeni tasuks saanud sentigi. James lausus, et on purupaljas, tal pole ei autot ega korterit ning ta elab tänini hotellides ja liikleb mootorrattaga. Samas väitis ta, et rahal polegi tema elus määravat rolli, sest on harjunud elama sularahata juba aastaid.

Album “Back To Bedlam” oli Inglismaal 2005. aasta edukaim, müües kokku 2,37 miljonit koopiat, seljatades Coldplay ning Robbie Williamsi. Samuti oli mees edukas USA turul, kus tal õnnestus saada kuldplaat, mis tähendas, et tema albumit müüdi üle 500 000 eksemplari.

15. veebruaril 2006 toimunud Brit Awardsi auhindade jagamisel võitis James Blunt auhinna kahes kategoorias – aasta parim popesineja ning aasta parim meesartist. Sama aasta märtsis tõusis singel “You're Beautiful” edetabelites esikohale ka USAs ning 2006aasta maikuuks oli albumit müüdud üle maailma juba 9 miljonit!

Augusti lõpus aset leidnud MTV Video Music Awardsil võitis James Blunt parima meeslaulja video tiitli videoga “You're Beautiful”, novembris Londonis jagatud maailmamuusika auhindade jagamisel pärjati ta parima uue artisti auhinnaga.

Uue albumi lindistused algasid jaanuaris 2007 Los Angeleses ja produtsendiks oli taas Tom Rothrock. Plaadi nimeks sai “All The Lost Souls” ning see ilmus 17. septembril 2007. Esimese singlina lasti turule “1973”. Esimesel müüginädalal võidutses album nii Inglismaal, Austraalias, Kanadas kui ka paljudes Euroopa riikidees. Tänaseks päevaks on albumit “All The Lost Souls” müüdud üle maailma üle 5 miljoni eksemplari.

Saku Suurhallis toimuva kontserdi piletite eelmüük algab 24. oktoobril kell 10.00 Piletilevi müügikohtades üle Eesti.

Vaata James Blunti videot "You Are Beautiful" siit!


« Eelmised nädalad