KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Lotte kutsub kõiki lapsi Sõpruse kinno!
Lotte kutsub kõiki lapsi Sõpruse kinno! (26 november 2008)
Foto: Eesti Joonisfilm, kaader filmist "Leiutajateküla Lotte".

Lotte kutsub kõiki lapsi Sõpruse kinno!


Novembrikuu kahel viimasel nädalavahetusel avab multilaeka ja mängib Sõpruse kinos lastega koeratüdruk Lotte ning Leiutajateküla tutvustavate filmide kõrval linastuvad pisikestele kinohuvilistele mõeldes valminud animafilmid Tallinnfilmi arhiivist: “Jussikese 7 sõpra”, “Ahvipoeg Fips”, “Sajajalgne”, “Viisk, põis ja õlekõrs”, “Õed” ja “Naerupall”.

Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva puhul on Eesti Joonisfilmi stuudios valminud kuus lühilugu sellest, kuidas koeratüdruk Lotte Leiutajatekülas vabariigi aastapäeva peab. Pilk heidetakse Leiutajateküla rahvale, presidendile, pangale, koolile, parlamendile ja rahvustele. Autorid Heiki Ernits ja Janno Põldma.

Lisaks Lotte filmidele saab nautida ka legendaarsete nukufilmitegijate Elbert Tuganovi ja Heino Parsi toredaid lastefilme.

“Jussikese seitse sõpra” on animafilm poisist, kellele meeldib väga Pühapäev. Ta läheb Pühapäeva otsima, kuid kohtab oma teekonnal ka teisi nädalapäevi ja saab nende kõigiga suureks sõbraks.

Lamenukkfilmis “Uhti, uhti, uhkesti…” lauldakse lugu sajajalgsest, kelle küllamineku kavatsuse ajab nurja ootamatu vihmasadu. Teises palas alustavad Viisk, Põis ja Õlekõrs teekonda Tartust Viljandi. Matk lõpeb kurvalt, sest rändurite hulgas puudub üksmeel.

“Naerupall” on muinasjutt lastele imelisest pallist, mis toob kõigile, kelle juurde ta satub, õnne ning rõõmu.

“Ahvipoeg Fips” on nukufilm pärdikust, kes satub püünisesse ning ta tuuakse linna. Inimese juures kogeb Fips nii head kui halba, ent kunagi ei unusta ahvipoeg oma päriskodu džunglit ja ühel päeval ta põgenebki sinna tagasi.
“Õed” on lugu kahest kiuslikust õest, kes kogu elu omavahel tülitsevad.

Mudilaste multilaegas avaneb Sõpruse kinos 22., 29. ja 30. novembril kell 10:00 ja 12:00 ning 23. novembril kell 10:00.


« Eelmised nädalad