KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Raamatututvustus “Päästekoer Walter”
Raamatututvustus “Päästekoer Walter” (7 veebruar 2009)

Raamatututvustus

Aimée Beekman  “Päästekoer Walter”


(TEA Kirjastus)

Tekst: Marko Tiidelepp

TEA Kirjastus on ette võtnud igati tänuväärt ettevõtmise ning avaldab viimsel ajal üsna sageli uusi lasteraamatuid. On ka neid, mis kunagi, aastakümneid tagasi, juba ilmunud, kuid on ka päris uusi.

Aimée Beekmani “Päästekoer Walter” on päris uus raamat ja see ilmub sarjast “Lapse oma raamatukogu”. Raamat on mõeldud eelkõige pere noorematele lugejatele, mulle tundub, et umbes 7-10 aastastele. Kuid tegelikult oli minulgi seda üsna armas lugeda, sest mulle on lapsest saati igasugu loomalood meeldinud. Ja ega neid loomalugusid nii palju ka ei ilmu, et neist tüdineks.

Igal juhul on “Päästekoer Walter” üks igati vahva loomajutt, mis jutustab väikese päästekoera (mulle tundub, et tegemist on Newfoundlandi koeraga, teate küll, need on need suured mustad, pikakarvalised karumõmmid, kes on ka osavad vetelpäästekoerad) loo. Kuidas Walter kutsikana kasvab, kuidas ta uue omaniku kätte jõuab, kes on muideks vetelpäästja, ja kuidas Walterist treenitakse tubli vetelpääste koer. Lugu lõpeb ühe üsna hirmuäratava looga, mis siiski õnneliku lõpu saab.

Igal juhul on “Päästekoer Walter” üks igati lahe lugemine, kahju, et raamat nii lühike on... Ja loomulikult ka ülivahvad pildid, mille joonistas Valdek Alber.« Eelmised nädalad