KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Leiutised ja avastused keemias”
Raamatututvustus: “Leiutised ja avastused keemias” (13 veebruar 2009)
Raamatututvustus

Hergi Karik  “Leiutised ja avastused keemias”

(Ilo)

Tekst: Marko Tiidelepp

Mulle meeldis keemia juba koolipõlves. Aastakümneid tagasi käisin esindamas oma kooli isegi keemiaolümpiaadil, kuid keemikut minust siiski ei saanud. Keemia-alased raamatud on aga alati väga põnevad lugeda ning nüüd on raamatulettidele jõudnud üks üdini huvitav keemiaraamat, mille on kirjutanud emeriitprofessor Hergi Karik. Minu arust on see raamat, mis sobib lugemiseks nii noortele kui ka täiskasvanutele. Pere pisemad seda arvatavasti ei loe, kuid tegelikult on ka neile päris palju teadmisi siin peidus, mida varakult kõrva taha panna.

Hergi Karik toob oma raamatus lugejani kõikide keemiliste elementide avastamisloo ja ta alustades esimesest elemendist ning lõpetades elemendiga number 118 (no teate ju küll Mendelejevi tabelit, kus keemilised elemendid kirjas ja nummerdatud). Lugeja saab teada iga keemilise elemendi eripära, rakendused kuid ka biotoime inimorganismile.

Raamat on kergesti loetav ja selge tekstiga, on küll õpetlik, kuid pole mitte kuiv nagu võib olla mõni õpik. Väärtust tõstavad ka raamatu rikkalikud illustratsioonid ning pildid.

Olen üsna kindel, et see on raamat, mis sobib lugemiseks keemia-huvilistele, kuid kindlasti ka neile, kes koolis keemiat õpivad, sest see on väga huvitav lisamaterjal keemiaõpiku juurde.

Igati vahva ettevõtmine. Huvitav, kas kunagi ilmub selline raamat ka füüsika kohta?


« Eelmised nädalad