KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Raamatututvustus: “Laevakoer Tuhk”
Raamatututvustus: “Laevakoer Tuhk” (14 märts 2009)
Raamatututvustus

Evald Tammlaan

“Laevakoer Tuhk”

(TEA Kirjastus)

Tekst: Marko Tiidelepp

“Laevakoer Tuhk” on tegelikult selline raamat, mida lugesin ka mina oma lapsepõlves ja seda olid lugenud ka minu ema ja isa, kui nemad lapsed olid, sest algupäraselt ilmus see lahe lasteraamat juba 1940aastal. Uus trükk on tegelikult järjekorras neljas ja suured tänud TEA Kirjastusele, et ka praegused lapsed seda vahvat kutsuraamatut lugeda saavad.

Evald Tammlaan oli ajakirjanik ja meremees, kelle mereteed viisid välja kuni Aafrikani. Täiskasvanutele kirjutas ta paar edukat näidendit ja lastele siis selle raamatu. Kuna kirjanik oli ka meremees, siis on otse loomulikult raamatu peategelane koer. Kuid mitte tavaline koer, vaid laevakoer.

Üsna naljaka nimega ka – Tuhk. Ma tunnen ka paljusid koerasid, kuid ühtegi sellenimelist teist ei tea. Haruldane nimi järelikult, kuid raamatust saate teada, kuidas endale sellise nime sai – laevakapten pani. Küsite miks? Raamatus on vastus olemas...

Laeva peale satub Tuhk Inglismaalt, kuid rännakud laevaga viivad teda koguni Aafrikasse, kus ta saab sõbraks kohaliku koeraga, kelle nimi on Sambo. Ja nii nad siis kahekesti Aafrikas seiklema hakkavad ja oioi, kellega nad seal küll kohtuvad – krokodillid, maod, lõvid, kaelakirjakud, sebrad, ninasarvikud jt. On palju seiklusi ja nalja, kuid on ka tõsisemaid vahejuhtumeid ja midagi õpetlikku ikka ka.

Nii ongi “Laevakoer Tuhk” üks igati lahe kutsuraamat. Ja Epp Marguste joonistatud pildid on ka supersuurepärased.

Raamat ilmub sarjast “TEA lasteraamatute varalaegas”.


« Eelmised nädalad