KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus Kiisuplaadi mäng!
Uus Kiisuplaadi mäng! (11 aprill 2009)

Kiisuplaadi mäng!


Vasta kahele küsimusele ja sa võid võita toreda lastelaulude plaadi! Loosi läheb kolm plaati.

1. Plaadil on kolm kasside “tantsulugu”. Üks neist on “Musta kassi tango”, üks “Kasside boogie” ja üks “Musta kassi ....”. Mis tantsu selles kolmandas loos kassid tantsivad?

2. Laul “Meie kiisul kriimud silmad” on teatavasti rahvaviis. Kui millise rahva rahvaviis see on?


Saada vastused meiliaadressile ajakiriknups@gmail.com 18. aprilliks.


Uus plaat: “Kiisulaulud”

(TopTen)

Olen siiralt üllatunud, sest ei osanud aimatagi, et nii palju lahedaid laule kassidest kirjutatud on. Kogunisti 14 kassilaulu on siia kokku lindistatud ja laste poolt lauldud.

See on vahva, et plaadil just kassilaulud on – see idee ja inspiratsioon on pärit Kiisupere Lasteaia lauluõpetajalt Ede Maasikult – ning et taas kord on tegemist laheda lastelaulu plaadiga.

Uuel plaadil laulavad Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kooli mudilased, juhendaja Kersti Kuusk, kuid abiks on olnud ka Ingrid Kajak (Harkujärve Kool) ja Taimi Soomaa (Jüri Lasteaed Tõruke) oma laululastega.

Laulavad nii poisid kui ka tüdrukud ning teevad nad seda ülilahedate ning vahvate laste häältega – kõik tekst on igati hästi esitatud ja väga selgelt arusaadav. Pole näha mitte mingisugust häbenemist ega tagasihoidlikust, kõik laululapsed on väga vahvad, toredad ja julged.

On palju uus kiisulaule, kuid on ka klassikalisi kassilugusid nagu “Kaks kalameest”, “Meie kiisul kriimud silmad”, “Kiisu läks kõndima” ja “Musta kassi tango” – need on sellised laulud, mida olen minagi lapsena laulnud, aga sellest on möödas juba üle 30 aasta.

Suur pluss on seegi, et plaadil on ka fonogrammid ehk siis laulude muusikalised põhjad ja kuna kaasas on ka laulude sõnad, siis saavad kõik lapsed ja miks mitte ka nende vanemad või vanavanemad kaasa laulda.


Tekst: Marko Tiidelepp

« Eelmised nädalad