KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Charles de Lint “Südame metsad”
Uus raamat: Charles de Lint “Südame metsad” (14 aprill 2009)

Uus raamat

Charles de Lint  “Südame metsad”


Inglise keelest tõlkinud Pille Runtal
F-sari, 512 lk, kõva köide

Kanada kirjanik Charles de Lint on end kuulsaks kirjutanud raamatutega, milles ühendab sujuvalt eri religioonid, müüdid, kultuurid ja traditsioonid. Ta on meisterlik jutuvestja, kelle loomingus ei varjuta ideed kunagi inimesi. Tema tegelased on elavad ja sügavuti kujutatud ning kuuluvad loomulikult autori kirjeldatud maailma. Charles de Linti kohta on öeldud, et tema raamatud teevad seda, mida parim müütiline kirjandus tegema peaks, need panevad lugeja reaalset maailma uue pilguga vaatama.

“Südame metsades” ühendab Charles de Lint Vana maailma ja Uue maailma müüdid.

Vanal maal nimetati neid härrasrahvaks ja nad olid iidsed, maagilised, amoraalsed ja ohtlikud maavaimud. Kui iirlased Põhja-Ameerikasse emigreerusid, läksid mõned vaimud nendega kaasa… ja leidsid, et uues Maailmas olid juba oma vaimud olemas.

Nüüd on kasvanud üles uued põlvkonnad, iirlased on Uues maailmas kodunenud, kuid härrasrahva liikmed hulguvad ikka veel kodutuna linnatänavatel. Nad kogunevad hämaruses, ootavad oma aega ja unistavad võimust. Neile, kellel on nägijavõimeid, ilmutavad nad end musta riietatud ohtlike meestena.

Bettina näeb härrasrahvast ja tunneb nad ära. Teda on kasvatanud vanaema, kes on õpetanud teda suhtlema Uue maailma põliste vaimudega, nii tajub ta mõlemat maailma. Härrasrahvaga ei taha ta mingit tegemist teha. Kui ta näeb öösiti oma akna taga lumes kükitavat ja suitsetavat musta riietatud meest, siis püüab ta temast ja tema kaaslastest eemale hoida. Ühel õhtul aga järgneb üks meestest talle metsa ja võtab tal käest kinni…


« Eelmised nädalad