KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: Ilmar Trull “Hiire pidu”
Raamatututvustus: Ilmar Trull “Hiire pidu” (18 aprill 2009)

Raamatututvustus

Ilmar Trull “Hiire pidu”


(TEA Kirjastus)

TEA Kirjastuse lasteraamatute sarjas “Laste oma raamatukogu” on jälle ilmunud uus raamat. Ka seekordne raamatuvalik on lahe, sest pean tunnistama, et Ilmar Trulli luuletused ja pildid, mis ilmuvad juba üsna pikka aega Eesti Ekspressi TV-kavas on minu suured lemmikud. Tuleb tunnistada, et kui oled iga nädal värske Trulli luuletuse ära lugenud läheb ka tuju paremaks.

“Hiire pidu” on valik Trulli luuletustest – need on lühikesed ja löövad, riimide valik on lihtne, kuid samas geniaalne, rütm on suurepärane ning teemade valik, teemade käsitlus ja puänt on super-suurepärased. Raamatu väärtust tõstavad loomulikult ka Trulli joonistatud pildid, need on hiiglama vahvad.

Leidsin raamatust mitmeid luuletusi, mis minu lemmikuteks said. Näiteks “Jalutuskäik lemmikloomaga”, mis algab nii: “Onu Aksel paljapäi/õues kunagi ei käi”, miks ta ei käi ja kes on tema lemmikloom – no seda ma ei hakka siinkohal paljastama. Lahedad on ka luuletused “Kass kala”, “Musitavad loomad”, “Rott mugib magusat”. Nii nagu pealkirjad reedavad, ongi siin palju luuletusi just loomadest ja loodusest.

Kui raamat läbi sai, siis leidsin ennast mõttelt, et need “trullitused” sobivad ülihästi nii lastele kui ka täiskasvanutele, boonusena jäävad nad ka üsna hästi meelde. Enne jõuluvana tulekut oleks ju üsna lahe mõni “trullitus” pähe õppida ja see suuremas seltskonnas ette kanda.

Ja ma proovin siinkohal ise ka, tekkis selline luulekirg!

Siis kui saabub kaunis jõul
Tabab mind üks hirmus õud
Miks on see nii, nüüd küsid sa
Luuletusi meeles hoida ei suuda pea
Nüüd tuju parem, meel on hea
“Hiire pidu” laua peal
Seal luuletusi palju reas
Ja mõned neist on juba peas


Vot sedasi on lood selle laheda lasteraamatuga.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad