KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: “Ulmeliste autode” võistluse võitis Ahja Keskkool
“Ulmeliste autode” võistluse võitis Ahja Keskkool (30 mai 2009)
Fotol Marek Grenšteini võidutöö.

“Ulmeliste autode” võistluse võitis Ahja KeskkoolAprillis toimunud lühijutu- ja joonistusvõistlusele oodati laste joonistusi või lühijutte sellest, millisena nähakse autosid aastal 2050. Peugeot’ lühijutu- ja joonistusvõistlusele “Ulmelised autod aastal 2050” laekus kokku 2351 joonistust ja 471 lühijuttu üle Eesti.

Peugeot Eesti turundus- ja müügijuhi Rasmus Tali sõnul oli korraldajatele meeldivaks üllatuseks konkursi populaarsus. “Võistlusele laekus palju väga huvitavaid ja sisukaid töid, mille eest suur tänu kõigile õpilastele ja õpetajatele! Konkurss ületas meie jaoks kõik ootused, seda nii tööde arvu kui nende sisu poolest. Parimad tööd edastame Peugeot’ disainiosakonda Prantsusmaal ning kes teab, ehk võetakse nendest järgmiste Peugeot’ mudelite loomisel ka eeskuju”, rääkis Tali.

Lühijutu- ja joonistusvõistluse peaauhinna, 10 000 krooni klassiekskursiooni korraldamiseks, võitis Fr Tuglase nimelise Ahja keskkooli 5. klass. Kunstiõpetaja Karin Pika sõnul olid õpilased konkursist osalemisest väga huvitunud ja tegid võistlustöid innuga. “Esialgu tundus võit meile pisut uskumatu, aga nüüdseks oleme sellega harjunud. Tegelikult oli nii, et kui me autosid joonistasime, ei teadnud lapsed võistluse peaauhinnast midagi, sest muidu oleksime me rääkinud ainult teemal, kuhu selle raha eest saaks reisima minna ja autode joonistamiseks poleks aega jäänudki. Seda suurem oli aga laste rõõm, kui selgus, milline ootamatu võit neile osaks oli saanud”, lisas Pikk.

Lisaks peaauhinnale otsustas žürii anda parima joonistuse tiitli Marek Grenšteinile Lihula Gümnaasiumi 7. klassist (juhendaja Maris Roost). Parimaks lühijutuks valis žürii Mattias Mutso töö Palivere Põhikooli 8. klassist (juhendaja Margit Ülevaino). Internetis toimunud hääletuse tulemusel sai publiku lemmikjoonistuseks Viimsi Keskkooli 9. klassi õpilase Kris Lauba töö.

Parima joonistuse ja lühijutu ning publiku lemmikuks osutunud joonistuste autorid saavad auhinnaks jalgratta. Lisaks saavad paljud joonistajad ja kirjutajad väiksemaid lisaauhindu.

“Kõik konkursil osalenud tööd lähevad suvel rändnäitusele Peugeot’ esindustesse, et kõik huvilised saaksid oma silmaga näha, millistena Eesti lapsed autot tulevikus ette kujutavad,” lisas Tali.

Rändnäitust saab vaadata:

08.06-19.06 Auto Forte Baltic (Tallinn, Tartu mnt);

25.06-03.07 Auto Forte Baltic (Tartu, Ringtee tn)

06.07-17.07 Kuressaare Autoteenindus (Kuressaare, Kalevi põik 2)

20.07-31.07 Mariine Auto (Pärnu, Roheline 66)

03.08-14.08 Mariine Auto (Jõhvi, Jaama 42 b)

17.08-19.08 Metro Auto (Tallinn, Tammsaare tee 53)
« Eelmised nädalad