KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Mida sa varem rottidest ei teadnud...
Mida sa varem rottidest ei teadnud... (17 juuni 2009)
Foto: Robbie Owen-Wahl

Mida sa varem rottidest ei teadnud...Loodusest on palju põnevaid asju, mida inimene mõnikord ette kujutada ei oskagi. Pane oma teadmised rotiproovile – vaata, kui palju kummalisi fakte sa rottidest tead.

Kas sa teadsid, et…


… rott on suuteline oma suguvenna teda puutumata eemalt tappa – ta lihtsalt viib liigikaaslase närvišokini.

… rotid võivad mõnikord sabapidi kokku kleepuda, nii et nad peavad liikuma kahe- või enamapealise puntrana. Niisuguseid sabapidi kokkupõimunud rotikogumikke kutsutakse rotikuningateks. Nii Eestis kui mujal on rotikuningaid tabatud peaaegu alati talvel pärast järsku külmenemist.

… rotte, keda peetakse kodus lemmikloomadena, on tegelikult kodustatud rändrott, mitte arendatud kinnipüütud kodurottidest.

… kui rottidel on vaja kanamuna edasi toimetada, heidab üks neist pikali ja haarab muna käppade vahele, teine lohistab teda aga sabast.

… on teada juhus, kus 200 rotti moodustas tapamajas püramiidi, et üks neist saaks ronida pooleteise meetri kõrgusel rippuva lihakamaka otsa ja seda kinni hoidva nööri läbi närida.

… Harry Potteri kolmandas filmis, “Azkabani vangis” mängisid kaks rotti, kelle koduks oli Berliini loomaaed. Kui Saksa meedia avaldas loomade päritolumaa, kontakteerusid paljud kohalikud Harry Potteri fännid loomaaiaga, küsides, millal rotid naasevad. Ajaleht "Berliner Morgenpost" teatas aga, et filmi üks tähtedest, Rupert Grint, sai rottidega nii hästi läbi, et palus peale võtete lõppu loomad endale.
« Eelmised nädalad