KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Ämblike kool”
Uus raamat: “Ämblike kool” (29 juuni 2009)

“Ämblike kool”


Siiri Pärkson


(Kirjastus ILO)

“Ämblike kool” on üks igavesti vahva loodusraamat lastele. Tegemist on juturaamatuga, mis pakub suurt avastamis- ja teadmisrõõmu ka väikestele lugejatele.

Pole minagi olnud teab mis suur ämblikesõber, pigem on nad mind isegi kohutanud, kuid pärast selle raamatu läbilugemist läks ka see ämblikehirm veidi väiksemaks.

Autor kinnitab, et raamatus on lugejal hea võimalus piiluda, mis toimub madalal rohukõrre ja samblike vahel, lillede ja põõsaste ümber. Raamatut lugedes saame teada, et seal käib ikka päris vilgas tegevus, sest käiakse koolis, mängitakse, ollakse haige, ronitakse mööda võrke, tehakse langevarjuhüppeid ja muudki põnevat. On ju raamatus üle 100 lehekülje nii, et tegevust on palju.

Raamat jutustab loo ämblikupoiss Tsenkost ja tema ühest toredast suvest. Lugeja saab tuttavaks ka Tsenko lahedate sõprade Mia-Mai, Alfresko, Kärbes Ahhi, Kännuämbliku, Vana Konna, tigu Nobe-Rolandi ning teistega. Kõik tegelased on putukamaailma esindajad. Juhtumisi on palju –lõbusaid ja tõsiseid lugusid, seiklusrohkeid kui ka argipäevasemaid asju –ikka nagu elus ja putukamaailmas.

Olen autoriga ühel meelel, et pärast raamatu läbilugemist on põnev metsas või heinamaal jalutades lähedalt uurida, kes need raamatu väikesed tegelased on ja kuidas nad päris elus askeldavad, sest tihti ei juhtugi neid märkama, kuigi on ju ka nende elu igati vahva ja töid-tegemisi täis.

Ja kui raamatu autor ennustab, et võib olla kohtute isegi Tsenkoga kusagil metsas, siis mina paar päeva tagasi temaga kohtusin – ta oli üks igati vahva sell, kes metsas võrku kudus.

Et raamat kohe eriti vahva oleks, siis on juures ka Anni Mägeri värviküllased ja mõnusad illustratsioonid, mida vaadates puhkab lugeja silm üsna kindlasti.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad