KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Unenägude lõvi”
Raamatututvustus: “Unenägude lõvi” (7 veebruar 2010)

Aimee Beekman “Unenägude lõvi”

(TEA Kirjastus)

Aimée Beekmani uus muinasjutt “Unenägude lõvi” jutustab väikesest kurvast poisist Brunost, kes on elanud üle vanaisa kaotuse. Unenäos kohtub ta heasüdamliku lõviga, kes viib ta kokku samuti vanaisa kaotanud mureliku tüdruku Ullabellaga.

Lõviga koos suunduvad lapsed minevikku, kus poiss näeb oma vanaisa töötamas laevakaptenina ja tüdruk rongijuhina. Lapsed mõistavad nüüd, et nende vanaisad olid väärt mehed, ning kurbuse asemele tuleb helge mälestus.

Mulle meeldib, kui kodumaised kirjanikud viitsivad kirjutada ka muinasjutte. Välismaiste muinasjuttude tõlked ja mugandused on lahedad, kuid oma on ikka oma. Seetõttu siirad tänad kirjanikule selle vahva muinasjutu eest.

Nii nagu eelpool öeldi, on siin poiss Bruno ja tüdruk Ullabella ning lõvi, kelle nimi on Leontinus. On ju igati vahva nimi! Ja lõvi aitab lastel minevikku vaadata ning näitab, kui tähtsat tööd mõlema lapse vanaisad tegid. Nii on tegelasteks Ullabella vanaisa, kes on vedurijuht ja Bruno vanaisa, kes on laevakapten, kelle nimi on Madis. Ja lisaks leiame muinasjutust ka ühe gnoomi, kelle nimi on Ambrosius – tema ei ole positiivne kangelane. Pigem vastupidi. Lisaks leiame muinasjutust ka karu ja elevandi jpt.

Igal juhul on tegemist ühe vahva ja laheda muinasjutuga, mida tasub lugeda.

Ja ka raamatu pildid on laheda. Need joonistas Anne Linnamägi-Liiva.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad