KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Külaline Okidoki planeedilt”
Raamatututvustus: “Külaline Okidoki planeedilt” (18 veebruar 2010)


“Külaline Okidoki planeedilt”

Markus Saksatamm
(Tänapäev)

Kuki on tulnukas Okidoki planeedilt, kes saabub Maale ja tutvub poiss Gregoriga. Nad lähevad koos kooli, tutvustavad üksteisele oma kummalisi maailmu ja sattuvad mitmesugustesse naljakatesse seiklustesse.

Markus Saksatamm on kirjutanud naljakaid lastejutte ajakirjale Täheke ning avaldanud lasteraamatu "Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall". Tema järgmine raamat "Ruubert, lohe ja laevapoisid" võitis 2009. aasta lastejutuvõistluse.

Taas üks mõnus lasteraamat, võiks öelda, et omamoodi ulmekas, sest on ju üheks tegelaseks tulnukas. Teisest küljest on see vägagi lõbus raamat, sest paljud sündmused, mis aset leiavad, on ülinaljakad ja situatsioonid lausa uskumatud. Ka tegelaskujud on võrratud.

Gregor ja Kuki on vahvad sellid ja just viimasel on alati igasugu vimkasid ning lahedaid juhtumisi lausa varrukast võtta. Lisaks neile on veel igasugu kummalisi tegelasi, osadel kandvam tähtsus, teistel väiksem. No kas olete kuulnud kunagi emakeeleõpetajast, kes jumaldab Antonio Banderast? Ei ole? No siin raamatus selline õpetaja on. Lisaks ka Gregori kummalised naabrimehed Suur-Mart ja Väike-Mart, kes on üsnagi õnnetud sulid. Omamoodi õpetlikud ja mõistukõnelised on ka raamatusse pikitud lood, mis lausa kaasaegsete muinasjuttude moodi on.

Ah jaa, peaaegu oleksin unustanud, üks imelik asjapuu on veel – möllunaator, selle abiga juhtub igasugu põnevaid ja kummalisi asju.

Raamat, mida tasub lugeda, sest mõnus ja naljakas on. Ja ka Katrin Ehrlichi joonistatud pildid on supersuurepärased.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad