KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Raamatututvustus: “Tere, Volli!”
Raamatututvustus: “Tere, Volli!” (17 mai 2010)

Ilmar Tomusk

“Tere, Volli!”

(Tänapäev)

Volli ei ole välja mõeldud, nagu seda on Ämblikmees või Pipi Pikksukk, ta on päriselt olemas. Vollile ei meeldi tegevusetult lakke vaadata ja oodata, et keegi temaga tegeleks, ta tegutseb ise. Ning isegi siis, kui Volli teinekord igavusest korraks lakke vaatab, tuleb talle kohe pähe trobikond vahvat ideed, millest kas või ühe teokstegemine paneb ema õhku ahmima ning isa igavikulistele väärtustele mõtlema. Kui suured inimesed on veendunud, et mõnda ideed ei saagi ellu viia, siis Volli ei lase end häirida sellistel pisiasjadel nagu täiskasvanute maailma reeglid või füüsikaseadused. Sellest Volli-raamat räägibki.
Varasemalt on Kirjastus Tänapäev avaldanud Ilmar Tomuski kirjutatud raamatu "Vend Johannes". "Tere, Volli" ilmus esmatrükina 2007. aastal. Käesolev raamat on kordustrükk.

Nii räägitakse raamatust kirjastuse Tänapäev kodulehel. Mina omakorda lisan seda, et “Tere, Volli!” on niivõrd lahe ja naljakas raamat, et naera või ribadeks. Isegi täiskasvanuna on lahe neid naljakaid lugusid lugeda, mis Volliga juhtub.

Volli on üks igati lahe 6aastane sell, kes mitte sugugi paha ega kiusu pärast igasugu asju ei tee – tema ikka katsetab ja uurib ja proovib, kuigi tulemused on sageli vägagi kummalised ning äpardunud. Kuid, olgem ausad, eks ole meil kõigil igasugu äpardusi ja ka lahedaid asju juhtunud, mõnel rohkem, mõnel vähem. Lapsena tundusid ju asjad hoopis teistsugused, kui nüüd täiskasvanud peast järele mõeldes, mistõttu usun, et äratundmisrõõmu on selles raamatus piisavalt ka lapsevanematele…

Raamatus saame teada, kuidas Volli videomakiga ümber käib, kuidas ta võitleb prussakaga ja maailma päästab. Nalja on nabani, kui Volli ennast linnuks tahab teha ja kui ta imevedelikku segab. Kuid seegi pole kõik. Juttu tuleb veel kaalu jälgimisest, emale kingituse ostmisest, suhtekorraldusest, hammastepesust, merepildi valmistamisest, Soomes käigust jne.

Olen kindel, et see on nii piisavalt muhe ja naljakas raamat, mis sobib ülihästi nii noorele kui ka vanale lugejale, sest hea tuju on igal juhul garanteeritud.

Lahedad on ka Kirke Kangro joonistatud pildid.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad