KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Raamatututvustus: Ketlin Priilinn “Sefiirist loss”
Raamatututvustus: Ketlin Priilinn “Sefiirist loss” (27 mai 2010)

Ketlin Priilinn

“Sefiirist loss”

(Tänapäev)

Inga-Kerstin sõbruneb uues koolis argliku ja omaette hoidva Jakobiga, kes näib varjavat mingit saladust. Kui saladus ilmsiks tuleb, saab Jakobist koolikiusamise ohver. Ühes hea sõbra Kailaga moodustavad Inga-Kerstin ja Jakob tagakiusajate vastase leeri, kuid kahe leeri vahelisel sõjal on traagilised tagajärjed.

“Sefiirist loss” on lugu tõelistest sõpradest, kes toetavad üksteist ka kõige hullemas, ning inimelust, mis on habras sõprade toest hoolimata. Teos saavutas Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse Tänapäev 2010. aasta noorsooromaanivõistlusel II koha.

Tegelikult on ikka väga tore, et kirjastus Tänapäev neid laste- ja noorsooraamatute võistlusi korraldab, sest nendelt võistluselt tuleb esile ikka väga häid raamatuid, millest oleme ka siin Knupsis varemgi rääkinud.

Ketlin Priilinnult on ilmunud siiani üle kümne laste- ja noorsooraamatu, alles üsna hiljuti tutvustasime tema noorsooromaani “Mustlasplikad”.

“Sefiirist loss” on tõepoolest noorsooromaan, mis kindlasti pole mõeldud pere pisematele lugejatele, vaid suurtele kooliõpilastele. Põhjuseks üsna keerulise ja üsnagi ootamatu teema käsitlemine.

Ma ei hakka seda teemat siinkohal lahti kirjutama, sest eks iga lugeja saab raamatust ise teada, millest jutt käib ja millega kõik lõpeb, kuid jah, mingist ilusast ja happy-end’ilikust lõpust siin kirjutada ei saa. Samas ei peagi kõik raamatud õnnelikult lõppema, sest ega ka reaalses elus pole kõik lõpud õnnelikud…

Igal juhul on kirjanik kokku kirjutanud väga kaasahaarava loo, esitanud üsnagi valusa teemakäsitluse ning loonud huvitava tegelaste seltskonna, kus võib leida nii “kangelasi” kui ka “antikangelasi”. Noorte tegelaste käsitlemine ja kõnepruuk näivad olevat just sellised nagu noored reaalses elus suhtlevadki.

Väga hea raamat. Kui see raamat sai noorsooromaanivõistlusel II koha, siis jääb ainult üle oodata suure põnevusega I koha saavutanud teost.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad