KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Tintini seiklused. Must last”
Uus raamat: “Tintini seiklused. Must last” (22 juuli 2010)

Herge

“Tintini seiklused. Must last”

(Tänapäev)

“Tintini seiklused” on üks maailma populaarsemaid koomikseid. Peategelane Tintin on noor ajakirjanik, kes sattub üle maailma mitmesugustesse seiklustesse ning teda saadab alati truu karmikarvaline foksterjer Milou.
Nende koomiksialbumite autor on belglane Georges Remi (1907–1983), kes kasutas kunstnikunime Hergé. „Tintini seikluste” 23 albumit on ilmunud enam kui 50 keeles, neid on müüdud sadu miljoneid eksemplare ning raamatutest on valminud nii näidendeid, mängu- kui ka joonisfilme.
Raamatus „Must last” seikleb Tintin koos Milou ja kapten Haddockiga Lähis-Idas. Nad üritavad aidata oma vana sõpra, võimult kukutatud emiiri, ning jõuavad orjakauplejate jälile. Muuhulgas tutvuvad nad eestlasest lenduriga ja kohtavad mitmeid vanu tuttavaid.

Nii võtab Tintini koomiksiraamatu seekordse osa kokku kirjastuse kodulehekülg. Ei jää ka mul midagi muud üle, kui tõdeda, et vahva kui Eestis on kirjastusi, kes julgevad ka koomiksiraamatuid välja anda.

Toonitan sõna – KOOMIKSIRAAMATUID, sest koomikseid ju ilmub, kuid koomiksiraamatuid ilmub väga vähe, millest on tõsine kahju. Kui vaadata kasvõi põhjanaabrite, soomlaste raamatupoodidesse, siis oi-oi, kui palju neil igasugu põnevaid ja veel põnevamaid koomiksiraamatuid ilmub – on nii poistele kui ka tüdrukutele, suurtele ja väikestele ning ka teemadering on väga lai. Olen üsna kindel, et kas Eestis on palju koomiksihuvilisi, kes endale ka koomiksiraamatu ostavad ja sealt lahedat meelelahutust leiavad.

Loodan, et kirjastus Tänapäev jätkab ka edaspidi lahedate koomiksraamatute avaldamist.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad