KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: Kristel Kriisa “Neetud”
Uus raamat: Kristel Kriisa “Neetud” (29 juuli 2010)

Kristel Kriisa

“Neetud”


Tänapäev)

Pärast isa surma ja põhikooli lõpetamist kolib Mirt koos ema ja vanema vennaga Lõuna-Eestist Tallinna ning hakkab käima ühe eliitkooli kümnendas klassis. Õige pea tekib tal lähedane suhe oma klassivenna, kooli direktori poja Ronaniga, kes on seni elanud ja õppinud Ameerikas. Ent Mirt ei saa uut suhet kaua nautida – varsti hakkab noorte idülli segama Ronani keerukas minevik, mis keerab pea peale nii mõnedki plaanid ja külvab segadust rohkem kui ühe inimese ellu.
„Neetud“ on tänapäeva koolinoorte elust ja probleemidest kõnelev romaan, mis saavutas Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse Tänapäev 2009. aasta noorsooromaanivõistlusel III koha.

Pean taas kord tunnistama, et tegelikult on ikka väga lahe, et selliseid vahvaid laste- ja noorteraamatute võistlusi korraldatakse, sest niimoodi saame ju kirjandusse värsket verd ning ka põnevaid ja kaasahaaravaid lugusid nii noortele kui ka lastele – ja see on igati teretulnud.

“Neetud” on väga huvitav noorsooromaan, mille kohta võiks ju lakooniliselt öelda, et tegemist on armastuslooga, kuid samas mitte ainult – siin on üsnagi põhjalikku süvenemist inimeste/noorte tunnetesse ja suhetesse, kaasahaaravaid sündmusi ning teemaarenguid.

See on siiski ka kahe noore armastuslugu, ühtaegu ilus, ühtaegu kurb, kuid eks elu olegi kord selline, et kõik head korraga ei saa, isegi kui väga tahad – seda õpivad oma nahal tundma ka kaks peategelast.

Lisaks kahele peategelasele on siin teisigi tegelasi, kes kõik põnevaid isiksused oma plusside ja miinustega.

Minu arust üks igati sümpaatne noorsooromaan.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad