KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Siil Liis ja teised siilid”
Uus raamat: “Siil Liis ja teised siilid” (27 oktoober 2010)


Paul-Eerik Rummo

“Siil Liis ja teised siilid”


(TEA Kirjastus)

Paul-Eerik Rummo “Siil Liis ja teised siilid” on sõbralik juturaamat. Keskkond, kus tegevus toimub, on igapäevaselt tuttav ja äratuntav – unise aleviku bussijaam, turistidest kubisev suvine vanalinn, maamaja vanade puude keskel, uusasum linnaäärsel põllul... Kuid nendes tõsielumaastikes tegutsevad veidrad, paraja kiiksuga loomad, tekitades ootamatuid olukordi ja lisades nõnda lugudele erilist särtsu ja sära.

Paul-Eerik Rummo on legend Eesti kirjandusmaastikul. Tore on see, et tema sulest ka lasteraamatuid ilmunud on ja nüüd siis täiesti uus lasteraamat!

“Siil Liis ja teised siilid” on lasteraamat, kus mängus on nii inimesed – suured ja väikesed, kui ka loomad ja loodus. Lugeja leiab siit siile (nagu pealkirjas viidatakse), karumõmmi, kilpkonna, hundi, kuldnoka, jänese. On lugusid, mis on justkui tavalisest argipäevast pärit, kuid loomadega seotud ja on ka vahvaid muinasjutulaadseid jutte, kus palju õpetlikku peidus.

Vahva, et raamatusari “TEA lasteraamatute varalaegas” ikka järgneb ja ootame üha uusi ja uusi lasteraamatuid. Ma vaikselt vaatasin juba ette ka, et ilmumas on Tiia Toometi “Karu Lillekäpä töö-ööd” – põnev oleks teada, kes see Karu Lillekäpp küll on?

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad