KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Õuduste kool”
Uus raamat: “Õuduste kool” (31 oktoober 2010)


Grigori Oster

“Õuduste kool”

(Varrak)

Ühel mustal-mustal ööl lendas musta tuppa must-must kinnas...
Umbes sedaviisi algavad kõik laste õudusjutud. Edasi järgneb hingekriipiv lugu, millest juuksed tõusevad püsti, nii et tahaks jalad lõua alla kerida ja ennast üleni tekiga katta.
Vene lastekirjanik Grigori Oster kuulas, mõtiskles ja jõudis otsusele: mille poolest siis tema mingitest harimata tatikatest viletsam on? Ta kirjutab hoopis paremaid jutte, hirmsamaid, ja pealegi kooli teemadel. Tulemuseks on väike, aga naljakas kogumik lastejutte – just selline, mida erilise mõnuga fännavad poisid vanuses 7-10 aastat.

Tuleb tunnistada, et see on tõepoolest üks hirrrrmus raamat, sest raamatu autor üritab tõestada, et igasugu hirrrrmsaid ja veel hirrrrmsamaid lugusid võib juhtuda just koolis. Võib juhtuda õpetajate ja lastega, võib juhtuda õppealajuhatajate ja koristajatega ja ka teistega. Hullult hirrrrmsaid lugusid juhtub nii tunnis kui ka vahetunnis, nii öösel kui ka päeval, klasside ja direktorikabinetis ning mujalgi.

Õnneks need hirrrrmsad lood lõpevad ikkagi õnnelikult või väikese naljaga, mistõttu päris tõsiselt neid luguasid võtta ei tasu.

Mõned raamatu lõpulood on aga üldse ilma lõputa, mistõttu saab nendele lugudele ise lõpu välja mõtelda, ja miks mitte seda ka sõpradele tutvustada.

Hirrrrmus raamat, aga lahe lugeda!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad