KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: “Pöial-Liisi”
Uus plaat: “Pöial-Liisi” (14 november 2010)


“Pöial-Liisi”


(OÜ Turbotigu)

Kui päris täpne olla, siis sellel plaadil on veelgi pikem nimi: “Pöial-Liisi. Venno Loosaare muusikaline kuuldemäng lastele H.C. Anderseni armastatud muinasjutu põhjal”. Vot sedasi!

On muinasjutte, mis on alati populaarsed ja elavad ajast-aega: neid antakse edasi suust-suhu, ühelt põlvelt teisele. Üks selliseid on kindlasti “Pöial-Liisi”, pisikese plikatirtsu põnev ja kummaline lugu, mida ma siinkohal ümber jutustama ei hakka.

Venno Loosaar on võtnud kätte ja sellest muinasjutust laheda muusikalise kuuldemängu teinud – mis saab olla mõnusam, kui muinasjuttu plaadimasinast kuulata? Vahva on see, et kuuldemäng on tehtud just lastele!

Muinasjutu esitavad Iiris Vesik, Märt Avandi, Maria Soomets, Taavi Tõnisson, Anti Kobin ja Venno Loosaar – kõik igati toredad näitlejad ning Iiris Vesik muidugi ka suurepärane laulja. Aga eriti vahva on kuulda plaadil jutustaja rollis vaid 4aastast Elenor Traute Plagemanni, temal tuleb jutustamine ikka eriti vingelt välja!

Lisaks kuuldemängule on plaadil toredad Venno Loosaare lastelaulud, mis samuti muinasjutu põhjal tehtud. Nii kuuleme selliseid laule nagu “Konnamamma laul”, “Nõia laul”, “Põrnika laul” jne. Laulavad kõik need samad inimesed, kes kuuldemängus kaasa löövad, kuid oluline koht on ka Meero Muusiku laululastel. Pillimehedki on kuulsad: Margus Kappel, Ain Varts, Ivo Varts ja Raul Vaigla.

Väga vahva plaat! Tänud Venno Loosaarele, et ta sellise asja ette võttis.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad