KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Kasper ja viis tarka kassi
Uus raamat: Kasper ja viis tarka kassi (25 aprill 2011)


Kristiina Kass

“Kasper ja viis tarka kassi”

(Tänapäev)

Kasper kolib oma perega vanasse puumajja ja saab naabriks veidra vanatädi Amaalia. Esialgu on poiss veidi pettunud, sest naabruses ei ela ühtegi lastega peret. Õnneks on Amaalia-tädil viis vahvat kassilast, kes on mitu korda nutikamad kui tavalised loomad. Nendega saab Kasper peagi heaks sõbraks. Kui vanatädi usaldab Kasperile oma kasside suure saladuse, tuleb poisile ebatavaline idee.

Kirjanikest vanemate Asta ja Kalju Kassi noorem tütar Kristiina Kass on sündinud 1970. a Tartus, koolis käinud ja suureks kasvanud Tallinnas. Pärast Tallinna Kunstigümnaasiumi lõpetamist asus ta Helsingi ülikoolis soome keelt õppima. Tema lastejutte koos illustratsioonidega on ilmunud Soome ajalehtedes ja ka Eesti lasteajakirjades. Käesolev raamat on autori esimene kõvade kaante vahele jõudnud lugu, mis esmakordselt ilmus 2005. aastal.

Lasteraamat on ilmunud kirjastuse Tänapäev raamatusarjast “Minu esimene raamat”, mis tähendab seda, et raamat sobib igati hästi lugemiseks pere pisematele raamatusõpradele.

Lugesin ka mina selle vahva lasteraamatu läbi ja pean tunnistama, et see teos on väga lahe ja armas. Kirjanik on vahvas toonis kokku toonud mõnusa seltskonna – peategelase Kasperi, vanatädi Amaalia ja tema viis vinget kassi. Kõik tundub olevat igati tänapäevane, kui ühel hetkel selgub, et kassid on hoopis vanatädi lapsed. Raamat muutub hoopis muinasjutuliseks – kaasaegne muinasjutt!

Samas käivad nii muinasjutt kui ka tänapäevane lugu käsikäes ning reaalsus tabab tegelasi siis, kui vanatädi haigestub ja seda üsna raskelt. Mis edasi saab – sellest siinkohal pikemalt ei jutusta, las lugejale jääb oma avastamisrõõm. Küll saab lubada, et raamatu lõpp võtab üsna laheda ning ootamatu pöörde, kuid öeldakse ju – lõpp hea, kõik hea.

Lahedad on ka kirjaniku enda joonistatud pildid.

Mõnus lasteraamat, mida kindlasti lugeda tasub.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad