KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Volli vanad vigurid”
Uus raamat: “Volli vanad vigurid” (25 mai 2011)

Ilmar Tomusk

“Volli vanad vigurid”

(Tänapäev)

Volli ei ole välja mõeldud, nagu on Harry Potter või Karlsson katuselt, tema on päriselt olemas. Volli ei viitsi tegevusetult logelda, talle meeldib tegutseda. Ning isegi siis, kui ta teinekord veidi kauemaks voodisse pikutama jääb, tuleb talle kohe pähe mitu suurepärast ideed, mille elluviimine paneb ema kurvameelseid viise ümisema ning isa elu keerdkäikude üle mõtisklema.
Kui täiskasvanud on veendunud, et enne kui inimene midagi ajaloolist korda saata suudab, peab ta vähemalt kaksteist aastat koolis ja viis aastat ülikoolis käima, siis Vollit sellised kivistunud tõekspidamised ei häiri. Tema viib peaaegu kõik oma suurepärased ideed ellu veel enne, kui tal esimene klass lõpetatud on.
2007. aastal ilmus Tänapäeva sarjas “Minu esimene raamat” Ilmar Tomuski esimene lasteraamat “Tere, Volli!”, mille peategelasel, kuueaastasel Vollil, jagus krutskeid igaks elujuhtumiks. Raamat leidis lugejate sooja vastuvõtu ning oli Kultuurkapitali 2007. aasta lastekirjanduse aastapreemia üks nominentidest. “Volli vanad vigurid” sisaldab lugusid, mis jäid tookord kirja panemata.

Nii kirjutatakse kirjastuse kodulehel selle vahva ja ülinaljaka lasteraamatu kohta. Seda Volli-lood on – ülinaljakad!

Seekord lammutab Volli läpaka ja paneb selle uuesti kokku, ei söö lasteaias klimbisuppi, kuna klimbid pole sellised nagu ema teeb, käib loomaaias, kus on igav, käib isaga Nõmmel Vanakal kelgutamas, pärast mida isa mitu nädalat haiget keha ravib. Lisaks käib Vollil jõuluvana, ta tegeleb tervisespordiga ning parandab ise MP3 mängija, käib koolikatsetel ja puhub nii suure nätsumulli, mistõttu peab juuksurisse minema. Ja eks neid naljakaid juhtumeid on veel ja veel. Öeldakse ju ikka, et päriselt juhtunud naljakad lood on ikka kõige naljakamad.

Volli-lugude keel on mõnus ja lapsesõbralik, kuid olgem ausad – hea suutäie naerda saab ka vanem lugeja. Eks ole paljudes teisteski peredes selliseid mõnusaid äpardusi ja lugusid juhtunud, sest tegijatel ikka juhtub ja Volli on ju igati tegija poiss!

Tore, et Volli-lugusid jälle lugeda saab. Loodame, et mõned raamatud sellest vahvast sellist veel ilmuvad.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad