KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: ''Evelini lood''
Uus raamat: ''Evelini lood'' (22 juuli 2011)


Ketlin Priilinn

„Evelini lood“

(Tänapäev)

Evelin on julge ja asjalik kümneaastane tüdruk, kes elab paljulapselises peres – tal on kolm venda ja kolm õde. Raha on neil küll alati vähevõitu ja paljustki puudus, ent see-eest ei hakka nii suures peres kunagi igav ja see Evelinile meeldib! Raamatu esimene lugu „Evelin uues koolis” jutustab sellest, kuidas pere vahetab elukohta ja lapsed üritavad omale uues koolis sõpru leida. Loos „Evelin läheb tööle” otsustab Evelin suvevaheajal natuke taskuraha teenida. Paraku saab ta peagi aru, et töölkäimine pole sugugi lihtne. Ketlin Priilinn on kirjutanud raamatuid nii lastele, noortele kui ka täiskasvanuile. Lastele on temalt ilmunud „Koeralaps Berta seiklused” (2005), „Anna ja tema merisiga Julius” (2007) ning „Väike kuninganna” (2009).


Ketlin Priilinn on taas kirjutanud ühe igati laheda lasteraamatu. Esialgu võiks öelda, et tegemist on tüdrukuteraamatuga, kuna peategelaseks on 10aastane Evelin, kuid ega juhtu midagi hullu, kui raamatut poisid loevad, sest neilgi võib ette tulla samasuguseid juhtumeid nagu Evelinil.

Raamat on juba seepärast lahe, sest tundub, et lood on kui elust endast võetud – kindlasti on kusagil Eestimaal just samasugune perekond, kus on nii mitu last, kellel juhtub täpselt selliseid lugusid nagu siin raamatus. Autor annab oskuslikult edasi sündmusi koolis, õpilastevahelisi suhteid kui ka seda, mis ühe väikese tüdruku peas toimub, kuidas ta asjadest aru saab ja miks ta niimoodi käitub. Vahva on seegi, kuidas suur pere kokku hoiab ja oma muredest ning probleemidest koos jagu saab.

Nii ongi raamatus rõõme ja muresid, pisaraid ja naeru, nii positiivseid kui ka negatiivseid tegelasi (kes õnneks siiski pole üdini negatiivsed). On vahva mõista, et negatiivsed tegelased suudavad ennast muuta ja paremaks saada – loodame, et ka päris elus niimoodi on.

Raamatu esimene osa on seotud rohkem kooliga ning teine osa suvega ja Evelini tööleminekuga. Mõlemas loos leiab Evelin endale tõelised sõbrannad, kellega koos igasugu juhtumeid ette tuleb. Suur roll on täita ka kõikidel teistel suurpere liikmetel – õdedel-vendadel, emal ja isal.

Vahva lugemine. Selliseid argielulisi lasteraamatuid võiks ju rohkemgi ilmuda!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad