KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Metsasigudik ja printsessi koer”
Uus raamat: “Metsasigudik ja printsessi koer” (25 september 2011)Aimee Beekman

“Metsasigudik ja printsessi koer”


(TEA Kirjastus)

Aimée Beekmani uues sündmustetihedas muinasjutus põimub loomade tegutsemine eriliste omadustega inimeste tavade ja loodusearmastusega.
Kirjanik on vaadelnud loodust, loomi ja inimesi nende omavaheliste suhete kaudu, mille tõttu tekib pidevalt põnevaid olukordi.
Nagu ühes tõelises muinasjutus, on siingi tegu väikese tüdruku, Marellaga, kes unistab printsessiks saamisest. Kuid eks unistused ja nende täitumise ootus kaunistagi elu, või nagu ütleb läbi ja lõhki looduseinimene Kaalika Jaak: „Ootus teeb hinge rikkaks!”

Uus raamat raamatusarjast “TEA lasteraamatute varalaegas” on üks igati lahe muinasjutt loomadest, kus peategelasteks on väike metsapõssa ja inglise buldog, kes on metsa eksinud.

Metsapõssa, väike triibuline Rota, on teel Kaalika Jaagu juurde, kes talviti metssigadele kaalikaid annab, kuna nad on aidanud kaalikapõllul tööd teha. Inglise buldog mister Maukman on eksinud ning lahku läinud oma perenaisest, väikesest Marellast. Rota otsustab ka mister Maukmani Kaalika Jaagu juurde viia, sest too oskab loomadega rääkida ning kindlasti teab, kuidas Maukman oma perenaisega kokku viia.

Selline on raamatu sü˛ee ja see on üsna muinasjutuline, sest loomad suhtlevad omavahel, kuid ka inimesed suudavad loomadega suhelda. Teisalt on kindlasti ka päris elus olemas neid inimesi, kes loomade “keelt” mõistavad ning usun, et metsaloomad võivad ju omavahel samuti “juttu” rääkida, on ju nii?

Igal juhul on see üks vahva loomalugu ja muinasjutt. Soovitaksin siinkohal hea meelega väikesele lugejale ka teisi Aimee Beekmani lasteraamatuid, mis on ilmunud aastaid tagasi. Kui lähed raamatukokku ja küsid lugemiseks selliseid lahedaid raamatuid nagu “Sõnni Siim”, “Kurb hobune” ja “Tondinahad”, siis olen kindel, et sa ei pea pettuma – need on väga-väga lahedad lasteraamatud. Samalt autorilt on ka üsna hiljuti ilmunud paar mõnusat lasteraamatut nagu “Päästekoer Walter” ja “Unenägude lõvi”.

Ega midagi, kõik lugema!

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad