KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Draakoni kolmnurk. RBI”
Uus raamat: “Draakoni kolmnurk. RBI” (1 oktoober 2011)


Kay Wilkins

“Draakoni kolmnurk. RBI”


(TEA Kirjastus)

Jaapani rannikut terroriseerib müstiline olend, kes ilmub alati mereudust. See punaste hiilgavate silmadega elukas sülgab tuld ja lömastab mere kaldal autosid. RBI agendid saadetakse asja uurima. Agendid kohtuvad Tokios robotileiutajaga ning kuulevad lugusid magavast meredraakonist. Kas nende missioon on kuidagi seotud iidse legendiga Draakoni kolmnurgast ja seal kadunud laevadest?

Ripley Juurdlusbüroo ehk RBI jätkab oma tegevust ning lugejateni jõuab sarja teine raamat. Seekord viib tegevus tõepoolest Jaapanisse, kus segadust ning hirmu külvab müstiline meredraakon. Kas see ikka on meredraakon, seda pead ise raamatust lugema, kuid põnevust jätkub igal juhul küllaga.

Kas mängus võib olla ka UVO ehk Uskumatute Valede Osakond? No nende käsi võib igal pool mängus olla…

RBI liikmeid on kokku seitse, kõigil neil mingid omalaadsed võimed, oskused või teadmised. Seekord täidavad ülesannet Max, Alek ja Zia. Eelmises osas olid tegevuse tulipunktis samuti kolm tegelast – Kobe, Jack ja Zia. Tundub, et Zia on selline tütarlaps, kes jõuab kõikjale…

Põnevad ja uskumatud on ka faktid, mis raamatu lehekülgedel noorte R-mobiilidele ilmuvad. Raamatu lõpuosas on mitmeid toimikuid, mis räägivad asjadest, mis esialgu üsnagi kummalised või lausa uskumatud tunduvad, aga mine tea, kus on tõde ja kas see ikka on tõde.Robert Ripley oli 20. sajandi alguse New York Globe’i karikaturist, kes hakkas huvi tundma omapäraste faktide vastu. Ta reisis mööda maailma ja kogus põnevaid seike, mis ilmusid tema rubriigis “Usu või ära usu”. Lisaks ostis ta endale ühel New Yorgi osariigis asuvale saarele maja, kuhu tõi avastusretkedelt kaasa igasuguseid ebatavalisi esemeid ja kummalisi olevusi.

RBI tegelasi on varem nähtud koomiksites; ka telesarjas “Ripley’s Believe It or Not” näidati vaatajale imelugusid, kus alati jäi õhku küsimus, kas uskuda või mitte.

Ka seekord on raamatuga kaasa lahedad vahetuskaardid.

Varsti jõuab raamatupoodidesse sarja kolmas raamat – “Seiklus džunglis”. Seniks aga põnevat lugemist draakonite ja RBI seltsis.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad