KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Nelja nimega koer”
Uus raamat: “Nelja nimega koer” (20 oktoober 2011)


Jaan Rannap


“Nelja nimega koer”


(TEA Kirjastus)

Pargis hullates saavad sõiduteele veerenud pallile järele jooksnud Jürgen ja ta koer Kuta löögi Rootsi teadlase autolt. Pikkamööda paranevale Jürgenile ei söanda vanemad Kuta hukkumisest teatada.
Samal ajal on Rootsis korda läinud kloonida Kuta järglane. Ühel päeval kaelaripatsil laboritunnust K2 kandev kloonkoer põgeneb. Tal õnnestub südame sunnil Tallinna jõuda. Ja siis algavad põnevad seiklused. Meistervarga tabamine, pangaröövi nurjamine, kahe kurikaela kinnivõtmine – neis kõigis on osa kaelaripatsiga koeral.
Kas Jürgen saab oma Kuta tagasi?

Nõnda räägitakse sellest põnevast lasteraamatust TEA kirjastuse kodulehel. Raamat ilmub kirjastuse raamatusarjas ”TEA lasteraamatute varalaegas” ja esimest korda nägi see raamat ilmavalgust 2004. aastal.

Jaan Rannap on kirjutanud põneva loo, kus on palju igasugu tegelasi. On kurjameid, kes narkootikumidega hangeldavad, on häid ja tublisid politseinikke, on üks vanataat, mitmeid poisse ja isegi üks pangaröövel ning Rootsi teadlased. Enamus neist on seotud raamatu nimitegelase ehk nelja nimega koeraga, kes on saksa lambakoera ja terjeri segu. (Need neli nime on K2, Auka, Kolla, Karla ja kõige lõpuks Kuta.) Osad tegelased ajavad koera taga heade kavatsustega, teised halbadega. Põnevust ja seiklusi jätkub kuni raamatu lõpulehekülgedeni ja nagu öeldakse – lõpp hea, kõik hea.

Jaan Rannap on tuntud Eesti lastekirjanik, kes rõõmustanud lugejaid aastakümneid. Ta on palju kirjutanud just looduseraamatuid nagu “Viimane Valgesulg”, “Topi”, “Nublu”, “Tupsik” jpt. Kuna hiljuti täitus kirjanikul 80. eluaasta, siis soovime palju õnne ka meie!

Kes teistest lahedatest lasteraamatutest lugeda tahab, siis külastage ka internetilehekülge www.tea.ee

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad