KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Kogu pere mälumäng”
Uus raamat: “Kogu pere mälumäng” (23 detsember 2011)

Tiit Naarits

“Kogu pere mälumäng”


(Tänapäev)

Selles raamatus on enam kui 1500 mälumänguküsimust, mis on jaotatud 15-küsimuselisteks mängudeks. Need sisaldavad küsimusi erinevatel teemadel, geograafiast popmuusikani ja toitudest ajaloo või filmideni. Küsimused on erineva raskusastmega ja sobivad mängimiseks nii perekonna ringis, pidudel või koolis. Raamatu mälumänge saab mängida ka mitmekesi – lihtsalt lugege järjest ette ühe mängu 15 küsimust ja lugege pärast kokku, kes kõige rohkem punkte sai.
Küsimused on koostanud staa˛ikas mälumängur Tiit Naarits.

Mida teha terve perega, kui ilmad on väljas külmad, õhtud pimedad ja kangesti igav on? Tasuks proovida mängida mälumängu, mis ikka ja jälle on Eestimaal populaarne olnud. Vanasti näidati ju televiisorist lausa mälumänge, kus osalesid võistkonnad ning need olid üsna pikad ning pingelised turniirid, kus hooaja lõpuks selgitati välja parimad mälumängurid. Vahepeal mälumängu kultuur sedavõrd populaarne ei ole olnud, kuid eks on ka praegu telekanalitel igasugu saateid, kus inimesed oma teadmisi proovile panevad.

Tiit Naaritsa mälumängu raamat on täpselt selline, mis sobib tervele perele, sest küsimused on parajad pähklid, mida vahva terve perega “krõmpsutada”. On küsimusi, millele teavad vastuseid perekonna nooremad liikmed, kuid ka selliseid, mis vajavad perekonna vanemate liikmete teadmisi. On küsimusi, millele teavad vastuseid naised või tüdrukud, on küsimusi, mis rohkem poiste ja meeste mängumaa. Lisaks on selle 99 mängu hulgas mänge, kus põhirõhk on hoopis teatud teemadel nagu loodus, geograafia, tehnika jne.

Usun, et 99 mängu on täpset selline paras kogu, mida talve jooksul mängida ja ma olen kindel, et kodune talveõhtu saab olema ülimalt põnev. Lisaks on vahva ka uusi teadmisi saada.

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad