KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Süütamine koolis”
Uus raamat: “Süütamine koolis” (30 detsember 2011)Lena Lilleste

“Süütamine koolis”


(TEA Kirjastus)

Lena Lilleste on Eesti juurtega Rootsi kirjanik, kes kirjutab noorte põnevusjutte.
„Süütamine koolis” on Lilleste noorsookrimkade 8. osa, kus peategelased Tommy ja Kribu taas uutesse sekeldustesse satuvad.
Tommy ja Kribu leiavad kooli tagant metsast koti, mis on pungil raha täis. Samal ööl kooli võimlast alguse saanud tulekahjus hukkub üks mees. Tegu on süütamisega ja sündmuskoha läheduses on nähtud kaht kutti. Peagi saab Tommyle ja Kribule selgeks, et kott kuulus surnud mehele ja et neid jälitab keegi, kes tahab kotti iga hinna eest kätte saada ...
Kriminaalsü˛eele lisaks on juttu ka pereprobleemidest, armukadedusest, tähelepanust, armastusest ja paljust muust.

Tommy ja Kribu kriminaalsed lood jätkuvad ning tegemist on tõepoolest sarja juba 8. raamatuga. Seega on ka kohalikud Tommy ja Kribu fännid saanud kaasa elada seitsmele põnevale loole.

Ega seegi raamat põnevuses teistele alla jää, sest Tommy ja Kribu satuvad seiklustesse, kus vastasteks üsna jultunud pätid ja mõrvarid. Kui mängus on varastatud raha, siis muutub asi ikka väga ohtlikuks! Peategelased ei tea, mida leitud rahaga peale hakata –sündmused on pinevad, kuid saavad lõpuks siiski õnneliku lõpu.

Kas samad kurikaeltest rahajahtijad on ka kooli põlema pannud, seda ma ei hakka siinkohal ümber jutustama. Lugege ise ja saate teada.

Lisaks põnevatele sündmustele lahatakse peresuhteid ning loomulikult on mängus ka tüdrukud. Ühte neist on Tommy hirmsasti armunud, kuid suudab poisilikul moel üsna sügavasse ämbrisse astuda.

Igal juhul on tegemist põneva ja vahva noortelooga. Tasub lugeda, sest raamatut on raske käest panna enne kui see läbi on…

Kindlasti ootame põnevusega 9. raamatut!

Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad