KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Justin Bieber. Noore muusiku lugu”
Uus raamat: “Justin Bieber. Noore muusiku lugu” (4 jaanuar 2012)


Chas Newkey-Burden


“Justin Bieber. Noore muusiku lugu”


(TEA Kirjastus)

Kui ema 13-aastase Justin Bieberi lauluvideosid YouTube’i üles panema hakkas, kogusid need uskumatu kiirusega mitu miljonit vaatajat ning algas verinoore laulutähe tee kuulsusele. Kolm aastat hiljem esines ta juba 30 tuhande pealtvaataja ees. Raamat jutustab noore talendi põnevast argipäevast, tema iseloomust ja lauludest ning publiku meeletust vaimustusest, mis tema tegemisi kõikjal saadab. Lahe lugemine koos värvifotodega on maiuspala igale fännile.

Kui rääkida viimase paari aasta tõelisest imest popmuusikamaailmas, siis on see kindlasti Justin Bieber. Kanada väikelinnast pärit noormees saavutas sellise kuulsuse, mis on käivitanud tõelise bieberomaania, seda eriti just teismeliste tüdrukute seas.

Justin Bieber tõestab, et kõige tavalisemal ja lihtsamal kutil (või miks mitte ka neiul) on võimalus muusikamaailmas läbi lüüa, kui kõik asjad õigel ajal ja õiges kohas paika loksuvad. Kindlasti oli abi praegustest suhtlusvõrgustikest, sest nii Facebooki kui ka Twitteri abil on teisedki noored tähed muusikamaailmas läbilöögi teinud.

Raamat jutustabki põnevalt Justin Bieberi senise loo. Kuidas ta alustas lapsepõlves muusikaga, laulis kirikukooris, lõi kaasa kohalikel talendivõistlustel, oli isegi tänavamuusik, et emaga puhkusereisile minekuks raha koguda. Lisaks räägib sellest, kuidas nad koos emaga otsustasid youtube’i üles laadida kodus tehtud lauluvideoid ja mis sellega kaasnes – populaarsus, mis kasvas ruttu tõeliseks maaniaks.

Huvitavat lugemist jagub nii Bieberi fännidele kui ka neile, kes lihtsalt tunnevad huvi, kuidas asjad tänases popmuusikamaailmas käivad. Justin Bieberi karjääris on olnud mitmeid tuntuid abilisi, kes poisi andesse uskusid, nagu nt R&B supertäht Usher. Kuulsaid nimesid on raamatus teisigi: Justin Timberlake, Taylor Swift jpt.

Eesti keeles ilmub üsna vähe raamatuid muusikast ja lauljatest, bändidest, mistõttu on igati vahva leida mõni selline ka meie raamaturiiulitelt. Lahe!

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad