KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Vampiiripäevikud. Raev”
Uus raamat: “Vampiiripäevikud. Raev” (25 mai 2012)

L. J. Smith

“Vampiiripäevikud. Raev”


(Varrak)

„Vampiiripäevikud: Raev“ on kolmas osa L. J. Smithi romaanisarjast, mille põhjal valmis 2009. aastal praeguseks ülipopulaarseks saanud samanimeline telesari, mida näidati ka Eestis Kanal 11 ekraanil. Eesti keeles on varem ilmunud sarja esimesed osad „Äratus“ (2010, 2011) ja „Võitlus“ (2011) ning eellugu telesarjale „Stefani päevikud: Juured“ (2011).
Endine keskkooli kõige populaarsem tüdruk Elena on muutunud selleks, mida ta kunagi kartis ja ihaldas. Stefanit piinab teadmine Elena kaotamisest ning järk-järgult hakkab ta mõistma, et Damon polegi ehk tema suurim vaenlane Fell’s Churchis. Damonil on viimaks läinud korda Elena poolehoid võita, kuid tema võidurõõmu mürgitab kättemaksuiha Stefani vastu. Kas vennad suudavad otsustavas lahingus koos ühisele vaenlasele vastu astuda?

L. J. Smithi “Raev” on“ Vampiiripäevikute” sarja kolmas raamat, mis algupäraselt ilmus juba 1991. aastal. Tänaseks on see USA kirjanik (õige nimega Lisa Jane Smith) kirjutanud juba seitse sama sarja raamatut, millest viimane valmis 2011. aastal. Nn variautor on lisanud sellesse sarja veel kolm raamatut. Lisaks on kirjastatud veel sari ”Stefani päevikud”, mida on kokku kuus raamatut, kuid väidetavalt pärinevad needki kõik variautori sulest.

”Raev” on põnev järg eelnevatele raamatutele ”Äratus” ja ”Võitlus” ning jätkab sealt, kus ”Võitlus” lõppes. Lugejatel oli kindlasti kahtlus, et üks peategelastest ehk Elena on surma saanud, kuid ei. Elenast on saanud vampiir ning ta jätkab seiklusi koos vennastest vampiiride Stefani ja Damoniga.

Nii nagu eelpool on mainitud, selgub tõepoolest, et Fell’s Churchis on midagi veel suuremat, võimsamat ja hirmuäratavamat, kui Stefan ja Damon kokku. See on vägi, mis suudab pöörata linnakese koerad, kassid ja muud loomad inimeste vastu ja lõpptulemus võib-olla vaid üks – häving.

Selle hirmuäratava väe (jätame lugeja avastada, kes see täpselt on) vastu astuvad raamatu peategelased. Lõpplahendust ei hakka ma siinkohal reetma, kui loete, siis saate teada.

Igal juhul on ”Raev” igati põnev ja kaasahaarav järg eelmistele vampiiripäevikutele, mida fännidel kindlasti lugeda tasub. Põnev on, teate ju küll!

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad