KNUPS - 9-15 aastastele » Muusika

Muusika: Uus plaat: fun. “Some Nights”
Uus plaat: fun. “Some Nights” (16 juuni 2012)


fun. “Some Nights”

(Warner)

fun. on USA alternatiivroki bänd, mis pärit New Yorgist. Tegemist on trioga, mis hakkas muusikat tegema 2008. aastal. Ülemaailmset tuntust on bänd saavutanud aga alates eelmisest aastast, kui jõuline ballaad ”We Are Young” populaarsust kogus.

Selles hittloos laulab ka suurepärane lauljatar Janelle Monae ja see on segu indie poppi, alternatiivrokki, staadioni rokki ja power poppi ehk siis segu erinevaid muusikastiile, mis fun.’i esituses igati hästi kokku sobib. Laulu “We Are Young” on näiteks youtube’is vaadatud üle 78 miljoni korra. Pole paha! Oluline fakt on seegi, et ”We Are Young” tõusis ka USA singlimüügitabeli etteotsa. See on nö alternatiivse muusika kohta igati tubli saavutus, sest viimati sai sellise trikiga hakkama aastal 2008 Coldplay, kui nende ”Viva la Vida” USA singlimüügi tabelit kroonis. Lisaks edule USAs suutis fun. lauluga ”We Are Young” tõusta esikohale ka briti singlimüügi tabelis.

Nii selles laulus kui ka tervel albumil kõlab väga uhkelt ja võimsalt trio laulja Nate Ruessi hääl, kuid laulavad teisedki liikmed – Jack Antonoff (tema mängib kitarri, trompetit ja trumme) ning Andrew Dost (lisaks klaver, kitarrid, basskitarr, klahvpillid, trompet, ksülofon, löökriistad ja paljud muusikariistad). Paaris laulus on minu arust tunda ansambli Queen mõjutusi ning Nate Ruessi hääl kõlab kui Freddie Mercury (kuulake kasvõi plaadi nimilaulu).

”Some Nights” on trio teine album, sest nende esimene plaat ”Aim and Ignite” ilmus 2009. aastal. Igal juhul on trio teine plaat väga tugev ja kuulamapanev plaat, millel on palju head muusikat.

Olen üsna kindel, et fun. on selline bänd, millest me kuuleme veel palju – ma vähemalt loodan seda.

Tekst: Marko Tiidelepp


Vaata videot siit!
« Eelmised nädalad