KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: LasseMaia detektiivibüroo. Hotellimõistatus
Uus raamat: LasseMaia detektiivibüroo. Hotellimõistatus (28 märts 2013)

Martin Widmark, Helena Willis

“LasseMaia detektiivibüroo. Hotellimõistatus”


(Egmont)

Egmonti uus nooremale koolieale suunatud juturaamatute sari saab alguse siit! Esimesteks pääsukesteks on Lasse ja Maia detektiivilugude sarja kaks esimest raamatut. Martin Widmarki lihtne ja ladus keel, nutikas lugu ning Helena Willise isikupärased pildid teevad igast sarja raamatust vastupandamatu seikluse!
Kümneaastasest klassikaaslastest Lassest ja Maiast on kiiresti saanud rootsi laste vaieldamatud lemmikud, kes troonivad oma raamatusarjaga juba kümme aastat Rootsi müügi- ja laenutusedetabelite tipus ning võtavad vastu ühe auhinna teise järel.
Esimeses raamatus ootab lahendamist mõistatus, mille alguses saabub Valleby linna hotelli peen perekond Åkerö. Kaasas on neil haruldast tõugu Hiina õuniktaks, nende kullakallis silmatera. Hotelli töötajad valmistuvad jõule tähistama, ent õige pea selgub ebameeldiv tõsiasi ...

Lõpuks ometi on ka Eesti lastel võimalik tuttavaks saada väikeste detektiividega, Lasse ja Maiaga. Nende seiklused on Rootsis hiiglama populaarsed – küllap saavad Lassest ja Maiast populaarsed tegelased ka Eestis.

Sarja esimeses raamatus kutsutakse Lasse ja Maia appi hotelli, kuhu on tulemas üks väidetavalt väga rikas perekond, kellel kaasas üliharuldane koeratõug – Hiina õuniktaks, kel nimeks Ribston.
Lisaks Lassele ja Maiale saab lugeja tuttavaks ka hotelli direktori Ronny Hazelwoodi, vastuvõtus töötava Rune Anderssoniga, kokk Riita Heijalaisega, kes on pärit Soomest ja Prantsusmaalt pärit koristaja Pierre Chaloppes'ga. Rikka pere nimi on Akerö ja neil on lisaks haruldasele tõukoerale ka lapsuke Pomona. Kirju seltskond, kas pole?

Ei möödugi palju aega, kui äkitselt kaob pere haruldane koerake. Esialgu kahtlustavad Lasse ja Maia kõiki hotellitöötajaid, sest kõigil on justkui põhjus koera röövimiseks – nad varjavad mingeid saladusi ja käituvad üsnagi imelikult.
Kuid Lasse ja Maia selgitavad üsna ruttu välja, et Hiina õuniktaksi koeratõugu pole olemas. Kõik Akerö perega seotud nimed on hoopis õunasortide nimed: Akerö, Pomona ja Ribston. Näib, et koera kadumise taga on hoopis väljapressimine ja pettus!

Kuidas asjalood lahenevad – kas koer leitakse, kes ta röövis ja miks hotellitöötajad imelikult käituvad – seda saab lugeda juba raamatust.

Igal juhul on Lasse ja Maia seiklused üks igati vahva lugemine ja jääme põnevusega ootama järgmisi raamatuid.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad