KNUPS - 9-15 aastastele » Loodus

Loodus: Uus raamat: “Suur kleepsuraamat. Loomad”
Uus raamat: “Suur kleepsuraamat. Loomad” (10 juuni 2013)


Cecilia Johansson ja Rebecca Finn

“Suur kleepsuraamat. Loomad”


(Varrak)

Selle armsate piltidega raamatu abil saad koos lapsega avastada tosinaid erisuguseid loomi. Raamatuga on kaasas üle 450 kleepsu, mida piltidele lisada.


Mul on hea meel, et on ilmunud vahva loodusraamat pere pisematele looduse- ja loomasõpradele, mille abil on tore tutvustada erinevaid loomi just väikestele lastele. Lisaks leiab siit kleepsud, mistõttu on ka käeline tegevus tagatud.

Kleepsuraamat ise on jaotatud viieks peatükiks – loomaaed, lemmikloomad, mereelu, metsloomad ja taluloomad.

Loomaaias saab väike lugeja tuttavaks lõvide ja tiigrite, elevantide, pingviinide ja hüljeste, roomajate jpt loomadega, kes elavad loomaaias.
Lemmikloomade peatükis tutvustatakse lemmikloomapoodi, koerteparki, hamstri maja, küülikuid õues, linnupuuri jt.
Mereelu peatükis on toredad ülevaated laevavrakist, jäistest vetest, korallrahust, delfiinidest, lumest ja jääst, veealusest taimestikust.
Metsloomade peatükis tutvume loomadega, kes elavad vihmametsas, rohurikastel tasandikel, puude otsas, kõrbes jm.
Taluloomade peatükis õpib väike lugeja tundma neid loomi, kes elavad taludes inimese hoole all nagu lehmad, hobused, lambad, kanad, kuked jpt.

Raamatu lõpus on tõepoolest tohutu hulk kleepsusid erinevatest loomadest, mida vastavate lugude juurde saab kleepsutada. Autorite joonistatud lapsesõbralikke kleepse on üle 450, kõik loomad on äratuntavad ja näevad ka lahedad välja.

Olen kindel, et suvel, kui väljas vihma sajab, siis on selline raamat üks igati vahva asi, mida kätte võtta, vaadata ja kleepsutada ning samas saada tuttavaks paljude erinevate loomadega.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad