KNUPS - 9-15 aastastele » Noored

Noored: Uus raamat: “Bert ja küberflirt”
Uus raamat: “Bert ja küberflirt” (18 juuni 2013)

Sören Olsson, Anders Jacobsson

“Bert ja küberflirt”


(Tänapäev)

Kõik Berti sõbrad tahavad suhelda ainult oma arvutiga. Nad tšätivad üksteisega MSN-is ja vaatavad ilusaid tibisid. Bert tõotab, et temast ei saa iialgi arvutinohikut. See ei ole ju tegelik elu! Ja pealegi on tema vana arvuti nii uimane, et sellega ei ole internetis midagi peale hakata.
Ootamatult saab Bert täiesti oma sülearvuti! Ja korraga on tal ka KAKS tüdruk-sõpra – imetore Amanda ja neiu internetis. Kuid tollest ei tea Amanda midagi. Ja kuna internet on nähtamatu ja olemas ainult õhus, siis ei ole ju ka LoverGiiiirl 123 päriselt olemas. Nii et südametunnistus ei tohiks ju piinata?


Usun, et Bert Ljung on meile vana tuttav nii koomiksitest kui ka raamatutest. Rootsi teismeline saab selles raamatus 14aastaseks. Seetõttu on kindel, et uus teos on sobilik lugemine just teismelistele, kellel on ehk samasugused rõõmud ja mured nagu Bertil.

Raamatu alguses näib, et Bert on üsna vastaline arvutitele, sest kõik tema sõbrad on arvutitesse kadunud – kes mängib mänge, kes teeb muusikat, kes uurib veebikülgi relvadest. Bert on kindel, et temast sellist arvutinohikut kindlasti ei saa, kuid ei möödu palju aega, kui poiss saab sünnipäevaks sülearvuti. Õige varsti veedab ka Bert kogu oma aja arvutis. Arvutist saab talle sedavõrd oluline kaaslane, et sellele pannakse isegi nimi – Dolly Wisell.

Samal ajal tekib Bertil siiski ka reaalne sõbratar, Amanda, kes vihkab arvuteid. Lisaks Amandale leiab Bert endale teisegi sõbratari, seekord arvutist, – LoverGiiiirl 123. Raamatu lõpus saab lugeja teada, kes peitub salapärase kasutajanime taha. Kellega Bert suhtlema jääb, kas Amanda või hoopis mõistatusliku LoverGiiiirliga?

Seekordki on Berti loos piisavalt nalja ja vahvaid olukordi ning mõnusat noortepärast keelepruuki. Läbi huumoriprisma tehakse juttu nii suudlemisest, armastusest, tulnukatest, kui ka igasugustest muudest olulistest asjadest.

Kaasa löövad nagu ikka Berti sõbrad Väike-Erik, Åke jt. Oluline roll on Berti emal ja isal, kes samuti mitmeid naljakaid olukordi põhjustavad.

Suveks on see raamat igati hea kaaslane.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad