KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Kättemaksukontor 100. Fänniraamat”
Uus raamat: “Kättemaksukontor 100. Fänniraamat” (28 oktoober 2013)

Mihkel Ulman, Annely Aderman

“Kättemaksukontor 100. Fänniraamat”


(Tänapäev)

See raamat on iga „Kättemaksukontori” fänni raudvara, sest vaid nende kaante vahelt leiab sisuka, värvika ja ajaloolise kokkuvõtte sarja sajast osast, mis jõudsid TV3 eetrisse aastatel 2009–2013. Lisaüllatusteks on pildimäng, autogrammidega poster ning DVD!


Alles see oli, kui ilmus väga populaarne “Kättemaksukontor. Fänniraamat”. Nüüd on tulnud sellele omamoodi järg – raamat populaarse telesarja 100 osast, mis seni vaatajateni jõudnud.

Olgem ausad – Eestis on vähe kodumaiseid seriaale, mis saavad uhkustada 100 osaga, kusjuures väga eduka osaga. Veel vähem on sarju, millel on lausa mitu fänniraamatut ilmunud – kui hästi mõtelda, siis peale “Kättemaksukontori” mitte ühtegi…

“Kättemaksukontor” vahva ja kaasakiskuv seriaal, mis on mitme aastaga tohutul hulgal fänne kogunud. Sari on tõepoolest hästi tehtud. Selles on tempot, tegevust, põnevust, huumorit ning otse loomulikult suurepärased näitlejad ja võrratud tegelaskujud. Hiljuti alanud uuel hooajal on küll üks peategelane vahetunud, kuid usun, et fänne jätkub ka edaspidi, sest Marion ja Häidi on ikkagi rivis.

Fänniraamat annab ülevaate sarja sajast esimesest osast: väike tutvustus, mis selles osas juhtus, lisaks ülevaade näitlejatest ja foto. Raamatu lõpus on intervjuu sarja stsenaristi Mihkel Ulmaniga, natuke nuputamist ja ülevaade meeskonnast, kes olid sarja loomise juures. Lisaväärtusena on kaasas autogrammidega poster ning DVD.

Minu arvates on sellised vahvad kodumaiste sarjade fänniraamatud igati teretulnud nähtus – mujal maailmas ilmuvad juba ammu erinevate sarjade kohta igasuguseid põnevaid raamatuid, ajakirju jne. Loodan, et kirjastus “Tänapäev” jaksab ka edaspidi üllatada ja tuua lugejateni selliseid mõnusaid fännikaid.

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad