KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo. Muumiamõistatus”
Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo. Muumiamõistatus” (20 november 2013)

Martin Widmark, Helena Willis

“LasseMaia detektiivibüroo. Muumiamõistatus”


(Egmont Estonia)

Valleby muuseumist kaob hinnaline maal. Loo muudab eriti kummaliseks valvekaamera pilt, millelt on näha, kuidas selle varastab... muumia. Kas tõesti ärkab muuseumi iidne Egiptuse muumia öösiti ellu ja kondab mööda näitusesaale ringi? Raske uskuda, eks? Juhtum on LasseMaia detektiivibüroole otsekui loodud ning just nemad selle kohemaid ka käsile võtavad!


LasseMaia detektiivibüroo raamatuseeria on rootsi laste vaieldamatu lemmik, mille raamatud on saanud ka eesti lastelt kõvasti kiita! Nüüd saavad algkooliealised lõpuks kahes uues raamatus end haaravatesse detektiivilugudesse unustada! Kui soovid lapses äratada lugemishuvi, siis on LasseMaia raamatu lapsele pihku pistmine üks parimaid abimehi!

Väikeste detektiivide Lasse ja Maia seiklused jätkuvad kuuendas raamatus.

“Muumiamõistatus” viib Lasse ja Maia kunstimuuseumisse, kust on varastatud hinnaline maal. Huvitaval kombel kõneleb kõik sellest, et varguse taga on muuseumis eksponeeritav Egiptuse muumia! Vargust on näha valvekaamera pildilt ja ka öövalvur kinnitab seda. Uskumatu värk, täiesti uskumatu!

Lasse ja Maia, kes on just alustamas suvist koolivaheaega, ei taha seda kuidagi uskuda ja hakkavad asja uurima. Nad tulevad muuseumisse ning saavad tuttavaks teiste tegelaste ja ühtlasi kahtlusalustega – muuseumijuhataja Barbro Palmi, öövalvur Krister Lönni, kassas töötav Pernilla Greni ja koristaja Cornelia Hammarbergiga. Kõik langevad kahtluse alla: juhataja tahab muuseumis kannapöörde taha ja hoopis kaasaegset kunsti hakata eksponeerima; öövalvuril on kodus seitse last ja elu on raske; kassapidaja on noor inimene, kes elab üsnagi kulukat elu ja koristaja on juhataja vastu, kuna viimane ei oska oma alluvatega käituda.

Kes neist süüdi on, seda saate teada juba raamatust, kuid Lasse ja Maia teevad oma töö ka seekord igati korralikult ära.

Martin Widmarki kirjutatud Lasse ja Maia lood on Rootsis väga populaarsed, sest need on kirjutatud lihtsalt, arusaadavalt ja lapsesõbralikult; raamatus on palju vahvaid tegelaskujusid ning põnevaid sündmusi. Helena Willise joonistatud pildid on lihtsalt suurepärased.

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad