KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Disney Koomiksikogu 29
Uus raamat: Disney Koomiksikogu 29 (25 aprill 2014)

“Disney Koomiksikogu 29”


(Egmont)

Kallid koomiksisõbrad! Üle 250 lehekülje koomikseid on taas kord teie ees ehk ilmunud on “Koomiksikogu 29”. Seekord on ühiste kaante vahel kaheksa lugu, mille peaosades on Onu Robert, Miki Hiir, Super-Part, Piilupart Donald, Kupi, Penipoisid, Kõuts Karlo jt.

Kõige pikem lugu on esimene lugu – “Onu Robert. Missioon “Liblikas”. Siin satub keerulisse olukorda Maa ökosüsteem ja maailma ähvardab üheaegselt nii jääaeg kui ka kliima soojenemine. Onu Robert peab asuma keerulisele teekonnale koos Piilupart Donaldi, Raptus Pardi ja Leidur Leoga, mis viib neid kord ajas tagasi, kord edasi. Nad peavad päästma kaks liblikat, mis hoiavad paigas maailma tasakaalu, kuid tegelikult on neid tähtsaid ja lahendamist ootavaid ülesandeid veel teisigi. Igal juhul läheb vaja nutikust, õnne ja kõike muud, et maailm päästa.

Teine lugu “Miki Hiir. Õnneseen Kupi” räägib Kupist, keda tabab ootamatu õnn ja ta hakkab saama ootamatuid auhindasid, raha jne. Näib, et Kupi on hülgamas ka oma parimaid sõpru…

Kolmandas loos on vastamisi Super-Part ja Milla Maagia. Kumb võitjaks jääb, kas imevõimetega part või nõid?

Neljas lugu räägib Piilupart Donaldist ja tema sõbratarist Daisyst. Loo pealkiri on “Cupido” ning üheskoos peavad nad otsima Daisy sõbrannale poiss-sõpra. Mis sellest välja tuleb, kes on kandidaadid ja mis juhtub Donaldiga? Oi, siin saab palju nalja!

Viies lugu on Indiana Kupist ja ühest metsikust lumetormist. See on lühike lugu, aga põnev ikkagi.

Kuues koomiks räägib Penipoistest ja nende katsest röövida Onu Roberti rahasalve. Mängu tuleb uus vargaplika ja ka Penipoisse sunnitakse oma plaane muutma.

Eelviimane lugu jutustab Kõuts Karlost ja tema kambast, kes otsustavad vastamisi minna ühe naiste vargakambaga. Nimelt plaanivad näitsikud röövida Pardilinna panka, Kõuts Karlo ja tema kaaslased kavatsevad seda aga takistada. Plaanid ei lähe täpselt nii nagu alguses loodeti ja jama tuleb üsna palju.

Viimane koomiksilugu on Piilupart Donaldist ja Daisyst, kes otsustavad minna vaatama tähesadu. Kuna kõik paremad kohad on hõivatud, otsustab Donald päästa, mis päästa annab. Ega Donaldil ju alati kõik asjad soovitul kujul ei õnnestu. Nii juhtub ka seekord, kuigi loo lõpp on üsna kangelaslik.

Sellised on kaheksa suurepärast lugu koomiksikogus, mis kannab järjekorranumbrit 29. Järgmine koomiksikogu on juubelinumber!

Tekst: Marko Tiidelepp
« Eelmised nädalad