KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Disney Koomiksikogu 30
Uus raamat: Disney Koomiksikogu 30 (29 aprill 2014)

“Disney Koomiksikogu 30”


(Egmont)

“Disney Koomiksikogu” on jõudnud väikese juubelini, sest ilmunud on 30. number. Tegelikult on see uhke kogus koomikseid, eriti neil, kellel kõik osad olemas ja ilusasti raamaturiiulil reas.
Ka seekord on koomikseid üle 250 lehekülje ja erinevaid lugusid on kümme.

Avalugu räägib Piilupart Donaldist, pardipoistest ja Onu Robertist. Selles loos peab Donald majakavahi ametit ning peab võitlema selle eest, et üks vana majakas püsima jääks, kuna peale tulemas on uus ja kaasaegne tehnika. Ühes tõsises tormis suudetakse tõestada, kui oluline on just vana majakas.

Teine lugu on lühike ja selle peaosas on Jõnn Part.

Kolmanda loo kangelane on Super-Part. Siin kohtume Super-Pardi eelkäija Fantomiusega, kes puutub kokku nii teemantide kui ka politseiga.

Seejärel seiklevad Miki Hiir ja Kupi väga põnevas loos nimega “Alabdhari muusikaline aare”, mis viib koomiksisõbra 1600 aasta tagusesse Muistsesse Araabiasse. Kaasa lööb ka Minni Hiir. Siin on mängus aardeid, muusikat ja palju muud.

Viies lugu jutustab sellest, kuidas Onu Robert vanglasse satub, kuidas Piilupart Donald ja pardipoisid teda aitavad. Kui juttu on rahast ja vanglast, siis on mängus muidugi ka Penipoisid!

Kuuenda loo kangelane on Habemik, üks eriskummaline tegelane, kes naudib eelkõige oma erakuelu ja vihkab kõige rohkem seda, kui teda häiritakse. Mis juhtub aga siis, kui hakatakse valima linnapead?

Seitsmendas koomiksis seikleb Kõuts Karlo, kes läheb Springville’i linnakesse, et koos sõpradega röövida kohalikku panka. Selleks tuleb kaevata pikk tunnel. Kõik ei lähe siiski plaanipäraselt ning ehitusmeistrina esinev Kõuts Karlo peab kinni püüdma veel ka ühed teised pangaröövlid, mistõttu tema enda plaanid nurjuvad.

Seejärel astub lugeja ette Leidur Leo, kes peab hakkama ümber kasvatama Penipoisse ja nende isa. Ülesanne ei ole just lihtne ja kas see üldse õnnestub?

Eelviimases loos seiklevad Onu Robert ja tema igipõline rivaal McCelm. Loo pealkiri on “Keeruline tagasimakse” ja siingi on juttu rahast, maksuametist ja paljust muust.

Viimases loos koondavad jõud Piilupart Donald ja Jõnn Part, et üheskoos täita Onu Roberti antud ülesannet. Kaks peategelast peavad saama kokku Luckoonia ärimehe S. Vedamisega, kuid ülesanne ei ole sugugi lihtsate killast.

Sellised on vahvad ja kaasahaaravad seiklust seekordse koomiksikogu kaante vahel. Igati põnev ja mõnus lugemine ning nalja saab ka palju!

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad