KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo: Ajalehemõistatus”
Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo: Ajalehemõistatus” (7 mai 2014)Martin Widmark, Helena Willis

“LasseMaia detektiivibüroo:

 Ajalehemõistatus”


(Egmont)

Ülipõnevas Ajalehemõistatuses püüavad Lasse ja Maia jälile saada salapärasele kurikaelale, kes linna ajalehte teiste kodanike kohta solvavaid artikleid kirjutab. Milline on kurikaela õigustus oma tegudele ja kuidas kõik laheneb – loe juba raamatust!
LasseMaia detektiivibüroo raamatuseeria on rootsi laste vaieldamatu lemmik, mille esimesed kaks raamatut on saanud ka eesti lastelt kõvasti kiita! Nüüd saavad algkooliealised lõpuks kahes uues raamatus end haaravatesse detektiivilugudesse unustada! Kui soovid lapses äratada lugemishuvi, siis on LasseMaia raamatu lapsele pihku pistmine on üks parimaid abimehi! LasseMaia raamatute seerias on see juba seitsmes mõistatus!

Lasse ja Maia detektiivibüroo sari on ka Eesti laste seas populaarseks saanud, sest ilmunud on juba 7. raamat! Nii nagu varasemad osad, on siingi tegemist põneva looga, kus taas kord peavad appi tulema Lasse ja Maia – ühed igati nutikad lapsed.

Seekord tuleb juttu ajalehest ja ajalehetoimetusest. Tegelased on ajalehe peatoimetaja Marklund, fotograaf Pia Penn-Tax, reporter Sigge Jansson ja kuller Uno Svan ning ei puudu ka politseiülem. Loomulikult on nüüdki mitu kahtlusalust. Kui esialgu viitavad kummalised ja solvavad lehepealkirjad ühele tegelasele, siis kas kõik ikka on nagu esialgu tundub? Kui Lasse ja Maia kurikaela paljastavad, siis on see kindlasti üsnagi ootamatu paljudele lugejatele ning tema käitumise põhjused on üsna kummalised…

Ajalehemõistatuses tegevus on põnev, saab ka nalja ning Lasse ja Maia on vahvad, tublid ja nutikad tegelased.

Raamat on parajalt paks (no selline, et ei saa liiga ruttu otsa, aga ei ole ka liiga pikk). Tekst on lihtne ja lastele arusaadav. Siin on palju väga lahedaid pilte, mille on joonistanud Helena Willis.

Kui punkte anda, siis Lasse ja Maia lood on igal juhul 5+ lood.

Tekst: Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad