KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo: Kinomõistatus”
Uus raamat: “LasseMaia detektiivibüroo: Kinomõistatus” (8 mai 2014)Martin Widmark, Helena Willis

“LasseMaia detektiivibüroo: Kinomõistatus”


(Egmont)

LasseMaia detektiivibürool on käsil järjekordne ülipõnev müsteerium. Valleby koeraomanikud on murest murtud ja hirmul. Salapäraselt on hakanud kaduma linnakese koerad. Kes varastab koeri ja miks? Lasse ja Maia on nagu ikka õigel ajal õiges kohas ning neile ei jää üksi juhtlõng märkamata!
LasseMaia detektiivibüroo raamatuseeria on rootsi laste vaieldamatu lemmik, mille esimesed kaks raamatut on saanud ka eesti lastelt kõvasti kiita! Nüüd saavad algkooliealised lõpuks kahes uues raamatus end haaravatesse detektiivilugudesse unustada! Kui soovid lapses äratada lugemishuvi, siis on LasseMaia raamatu lapsele pihku pistmine on üks parimaid abimehi! Kinomõistatus on eesti keeles juba kaheksas LasseMaia raamat!


Alles see oli, kui rääkisin Lasse ja Maia raamatusarja seitsmendast raamatust ja juba on olemas ka kaheksas osa. Tegelikult on ju kaheksa raamatut väga palju ja mul on tunne, et äkki ilmub neid veel…

Seegikord puutuvad Lasse ja Maia kokku keerulise mõistatusega. Kui pealkiri viitab kinole, siis juttu tuleb hoopis sellest, et keegi varastab Visby linnas koerakesi ja nõuab nende omanike käest suurt lunaraha! Kuigi kurikael saab raha kätte, ei anna ta koeri ikkagi tagasi.

Kuna tegevus toimub peamiselt kinos, siis on tegelased kinoga seotud – kino turvamees Zorban, kassapreili Preili Blom, kinotehnik Torbjörn ja kommimüüja, kellel polegi nime. Kaasa lööb ka Rune Andersson, kes töötab hotelli vastuvõtus ning loomulikult ei puudu ka politseiülem.

Ka selles loos on kahtlusaluseid mitu, sest näib, et nii Zorban kui ka Torbjörn on kusagilt raha saanud, Preili Blom raha kaotanud ja kommimüüja on üks kummaline sell, sest tundub nagu ta ei viitsiks üldse komme müüa. Väga kahtlane seltskond.

Õnneks on taas abiks Lasse ja Maia, kes panevad pead tööle ja suudavad ka seekordse mõistatuse lahendada.

Kinomõistatus on põnev lugu, kus ei puudu kübeke huumorit.
Pildid on joonistanud Helena Willis.

Tekst: Marko Tiidelepp


« Eelmised nädalad