KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: “Detektiiv Luuker Leebesurm”
Uus raamat: “Detektiiv Luuker Leebesurm” (5 juuni 2014)

Derek Landy

“Detektiiv Luuker Leebesurm”


(Pikoprint)

Lubage tutvustada, Luuker Leebesurm – tarkpeast detektiiv, kõikvõimas maag, räpaste trikkide ja murdvarguste meister. Ahjaa, ja surnud. Koos ebatavalise ja salapäraselt andeka Stephanie Edgleyga moodustavad nad liidu, mis peab jagu saama kõikematvast iidsest kurjusest.

„Nii et enam ei varja sa minu eest midagi?”
Leebesurm pani käe rinnale. „Tabagu mind surm, kui varjan midagi oma südames.”
„OK.”
Leebesurm noogutas ja nad kõndisid Bentley poole tagasi.
„Kuigi sul tegelikult pole südant,” ütles Stephanie.
„Ma tean.”
„Ja tehniliselt sa juba oled surnud.”
„Ma tean seda ka.”
„Lihtsalt selgituse mõttes.”

Kas kurjus võidab ja saabub maailma lõpp? Või suudavad Stephanie ja Leebesurm omavahelise nääklemise lõpetada ja vastu astuda?
Algab põrgulikult põnev seiklus.Põneva ja kaasakiskuva raamatu peategelasteks on detektiiv Luuker Leebesurm ja 12aastane neiu Stephanie Edgley. Vaatamata sellele, et Luuker Leebesurm on luukere, on ta vägagi stiilne tegelane – ta käib ülikonnas ja kannab peas stiilset kaabut. Tema autoks on 1954 aasta Bentley R-Type Continental, mida valmistati vaid 208 eksemplari. Ka Stephaniele meeldib auto, sest see on ikkagi Bentley!

Stephanie ja Luukeri seiklused algavad, kui Stephanie onu, kirjanik Gordon Edgley sureb ning pärandab suure osa oma varast tüdrukule. Siis tulevad mängu sortsid ja muud tegelased ning saavad alguse põnevad lood.
Arvatakse, et onu surm on loomulik, kuid Stephanie ja Luuker on kindlad, et onu mõrvati. Välja on vaja selgitada, miks ja kas oht varitseb ka Stephanie’d…

Tegevus toimub Iirimaal, kuid põigatakse ka Inglismaale. Luuker ja Stephanie kohtuvad erinevate maagide ja sortsidega, osad neist on abiks, osad mitte. Kohtume tegelaskujudega nagu salapärane ja võluv Selena Port, võimas ja tugev Härra Õnnis, osav võitleja Tanita Tasane, kes suudab alistada isegi Trolli, rätsep Traagel Koletu, kes õpetab Luukerit poksima. Traagel Koletu valmistab Stephanie’le ka kaitsva riietuse.

Raamatu antikangelane on Nefarian Serpin – tema on seotud ka Stephanie onu mõrvaga. Ta jahib võtit, et saada kätte võitmatu hävitusjõuga relv Iidsete Sau ja päästa valla uus sõda. Serpin kogub maagiat ja kasutab ka eriti ohtlikku surnumaagiat. Teiste inimeste saladuste välja uurimiseks on ta piinanud, vigastanud ja tapnud. Ta soovib sõja abil haarata võimu ning kutsuda siia maailma tagasi Nägudeta Jumalad – need on sedavõrd kurjad olendid, et isegi nende enda varjud pagevad nende eest… Serpin tahab muuta maailma taas kord pimeduse kantsiks.

Stephanie onu Gordon on aga Iidsete Saua ära peitnud – koobastesse, mis asuvad tema maalapi all.
Võtit, Iidsete Saua ja hiljem ka Nimede Raamatut jahivad nii head kui ka pahad. Selle tulemusena toimub mitmeid põnevaid võitlusi, mängus on maagiat ja fantastilisi oskusi.

Nefarian Serpinil on ka abilised – varjusõdalased. Kaugusest paistavad nad ehtsatena, kuid tegelikult on nad elavate odavad imitatsioonid. Nende paberjas nahk on vaid ilmetu kest, mille puhuvad seestpoolt täis kõige võikamad gaasid. Oh, millised jubedad tegelased!

Üsna olulised tegelaskujud esimeses raamatus on ka Vanemmaagid, kes ei taha uskuda, et Serpin tahab Vaherahu murda.

Derek Landy on kirjutanud mõnusa suvelugemise. Tulemas on juba ka järgmised raamatud: “Detektiiv Luuker Leebesurm. Mängides tulega” ja “Detektiiv Luuker Leebesurm. Nägudeta Jumalad”.

Marko Tiidelepp« Eelmised nädalad