KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: "Miki Hiir. Koomiksikogu nr 38"
Uus raamat: "Miki Hiir. Koomiksikogu nr 38" (31 august 2015)

 

 

„Miki Hiir. Koomiksikogu nr 38“

(Egmont)

 

Kas superkangelasi saab olla liiga palju? Kinos võib-olla mitte, aga kui Pardilinna tänavad täituvad isehakanud superkangelastega, jääb Super-Part hätta. Kas tõesti on aeg mask varna riputada? Superkupi on ka tuhande aasta pärast kuulus! Fännid tulevikust viivad Superkupi 3015. aastasse, aga ka nii kauges tulevikus tuleb tal rinda pista pahategijatega. Onu Robertile määratakse õpipoiss, kuid paraku osutub jõmpsikas äri alal täiesti andetuks. Õnneks selgub, et loitsimises on talle raske vastast leida. Mida arvab sellest Milla Maagia?

 

Kallid koomiksisõbrad, uus „Koomiksikogu“, järjekorras 38 on ilmunud! 11 koomiksit, 250 lehekülge, kus seiklevad Piilupart Donald, Kupi, Miki Hiir, Daisy, Onu Robert, Leidur Leo, Milla Maagia, Pardipoisid, Penipoisid jpt!

Esimene koomiks on „Onu Robert. Sobimatud õpetajad“, milles Onu Robert ja Milla Maagia saavad endale väikesed õpilased, kuid selgub, et nende oskused on veidi pahempidi läinud nii, et Onu Roberti õpilane on kõva käsi maagias ja Milla Maagia õpilane on tegija suures äris! Nii peaksid ju õpetajad õpilasi vahetama? Ja loomulikult jahib Milla Maagia taaskord ka Onu Roberti õnnetoovat kuldmünti.

Teine koomiks on „Miki Hiir. Seiklus üksildasel saarel“, milles Miki Hiir ja Kõuts Karlo satuvad üksildasele saarele, mitte üksikule saarele, aga just üksildasele saarele. See on saar, mis on täiuslik neile, kes soovivad elada rahus ja loodusega kooskõlas. Inimesed sellel saarel on südamlikud, lihtsad ja kokkuhoidvad. Miki ja Karlo tekitavad saarel paraja segaduse ning loomulikult plaanib Karlo ka igasugu pättusi.

Kolmas koomiks „Piilupart Donald. Ebaturvaline töö“. Siin seiklevad Donald, Onu Robert, Pardipoisid ja Penipoisid. Selles loos jahitakse taaskord aardeid, kuid mängus on ka Ohutu Elutöö Haldusasutuse inspektor! Selgub, et Donaldi tööd on liiga ohtlikud!

Neljas koomiks „Pardimamma. Muinasjutt suurest komeedist“. Selles loos jutustab Pardimamma vahva muinasjutu Donaldile, Daisyle, Kallele, Onu Robertile ja Pardipoistele. Muinasjutt räägib ühest kaugest kuningriigist ja pikkade heledate juustega printsessist. Printsessi kehastab Daisy ja ta saab nõu oma juuksurilt, keda kehastab Milla Maagia. See nõu lõpeb sellega, et printsessi juuksed hakkavad kasvama nii, et varsti on terve kuningriik täis tema juukseid! Mängu tuleb ka noor maailmarändur (Donald), printsessi onu (loomulikult Onu Robert), kuldmündid ja tõeline armastus ning komeet!

Viies koomiks on „Daisy. Elu lossis“. Daisy saab võimaluse elada lossis, milles on lausa 366 tuba! Lossi omanik, krahvinna soovib nautida tavalist elu ja kolib mõneks ajaks Daisy väikesesse majakesse. Daisy toob lossi headust, rõõmu ja head tuju, mistõttu muutuvad valvekoer, ülemteener ja terve loss. Lisaks saame teada, mida peidab salapärane tuba nr 366.

Kuues koomiks „Piilupart Donald. Haruldane tagavaraosa“ jutustab sellest, kuidas Donald suudab oma vanal ja haruldasel autol ära lõhkuda tagatule. Ta hakkab otsima tagavaraosa, kuid selgub, et seda pole kusagilt saada. Kui ta selle lõpuks leiab, siis selgub, et see on meeletult kallis. Nii otsustab Jõnn Part, et tuleks hoopis Donaldi auto tagavaraosadeks müüa ja nii suur varandus kokku ajada. Kahjuks ei lähe kõik nii nagu plaanitud ja autolammutus läheb üsna kulukaks!

Seitsmes lugu „Onu Robert. Kapten Tinapardi mammutipuu“ on üks põnev ja ka naljakas lugu, milles seiklevad Donald, Onu Robert, Pardipoisid, Penipoisid ja Leidur Leo. Donaldil on tõsiseid probleeme oma koduaiaga, kuni ta saab Leidur Leolt tõlemasina, mis suudab edastada seda, mida taimed räägivad. Donald kiindub oma aeda ja taimedesse, sest saab nendest nüüd aru. Onu Robert tahab tõlkemasinaga hoopis kasu teenida! Seepärast minnakse Pardilaande, et avastada mammutipuude saladused, et leida Kapten Tinapardi aare. Kui mängus on aare, siis on kohal ka Penipoisid ja loomulikult lähevad asjad põnevaks.

Kaheksas lugu „Superkupi. Seiklus tulevikus“. Superkupit külastavad tema fännid tulevikust. Üheskoos sõidetakse ajas tuhat aastat edasi, et kohtuda kõikide Superkupi fännidega. Esialgu on kõik igati vahva, kuni ühel hetkel selgub, et üks fännidest on hoopis kurjade kavatsustega! Kust leida superpähklid, et Kupi muutuks Superkupiks? Kas Superkupi on võitmatu ka kauges tulevikus?

Üheksas koomiks on „Super-Part. Superkangelaste üleküllus“. See jutustab sellest, mis juhtub siis, kui Pardilinnas hakatakse müüma superkangelaste superkostüüme. McCelm tahab ajada äri, mis võib halvasti lõppeda ja see ei meeldi ka Super-Pardile!

Kümnes koomiks on vaid ühe leheküljeline. Selles naaseb Donald puhkusereisilt, et hakata tegema taaskord tööd!

Viimane, 11 koomiks on „Piilupart Donald. Palju parte on parem kui üks“. Lugu sellest, kuidas Donald saab enda kätte hoiule Leidur Leo uue leiutise – paljundaja! Donald otsustab ennast paljundada, et oma elu lihtsamaks teha. Asjad lähevad käest ära siis, kui sellest riitsapuust saavad haisu ninna Penipoisid!

Sellised lahedad koomiksid seekordses „Koomiksikogus“. Usun, kui need on läbi loetud, siis tuleb hakata ootama järgmist, järjekorras 39. Ja nagu näete, siis varsti on käes ka juubelikoomiksil ehk juba 40 koomiksikogul! See tähendab seda, et 40 x 250 lehekülge on kokku juba 10 000 lehekülge koomikseid!!!

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad