KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Johanna Basford "Salaaed. Nõiduslik aardejaht ja värviraamat"
Uus raamat: Johanna Basford "Salaaed. Nõiduslik aardejaht ja värviraamat" (10 november 2015)

 

 

Johanna Basford

“Salaaed. Nõiduslik aardejaht ja värviraamat”

(Varrak)

 

Šoti illustraatori Johanna Basfordi mustvalged pildid on tulvil imetabaseid fantaasialilli ja eriskummalisi taimi. Raamatus on pildid värvimiseks, labürindid saladuste lahendamiseks, mustrid jätkamiseks ja veel palju ruumi, mida täita oma nõiduslike joonistustega. Kasuta värvi- või viltpliiatseid, et panna aiad kirkalt särama, ja head terava otsaga musta tindipliiatsit, et pilte täiendada või luua päris uusi. 
Ilus, lõbus ja stressi maandav värvimisraamat, mis on võlunud inimesi kõikjal maailmas ja vallandanud täiskasvanutele mõeldud värviraamatute buumi. 

 

Jah, olen aru saanud, et igasugu põnevad värvimisraamatud on muutunud ilmatuma populaarseks.

Värvivad nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Isegi riigitelevisioonis tehakse värvimisraamatutest juttu!

On lihtsamaid ja keerulisemaid värvimisraamatuid.

Raamatute autorid on joonistanud mustvalgeid pilte, mustreid, kujundeid ja muud, mida on võimalik värvida. On võimalik ka mustreid jätkata ja lahendaid muidki ülesandeid.

“Salaaed” on samuti värvimisraamat, milles Johanna Basford on ette joonistanud hämmastavaid asju, keerulisi asju, ole vaid käsi ja hakka värvima. Kuna ma ei olnud veel raamatu tagakaant vaadanud, siis päris täpselt ei teadnud, millega värvida, kuid ma oleksin eelistanud värvipliiatseid, hiljem slgubki, et see oleks olnud õige valik, kuid ka viltpliiatsid on lubatud. Mustrite jätkamiseks on sobilik terava otsaga must tindipliiats.

Pean tunnistama, et ma värvisin viimati pildiraamatut viimati vist algklasside ja sellest on möödas igavik, oma 40 aastat! Mul on kusagil mälusopis pilt kahest värvimisraamatust, neist ühes olid vahvad karumõmmid ja teises ilusad lilled. No lilli on ka selles raamatus, karude osas ma sedavõrd kindel ei ole, kuid loomi on siin kindlasti.

Raamatu alguses on ka väike sissejuhatus, milles avaldatud salaaia nimekiri. Sellest selgub, et raamatusse on peidetud 3 kookonit, 1 kass (ma ju ütlesin, et loomad peavad siin olema!), 20 laululindu, 1 orav, 1 hai, 4 võtit, 13 öökulli, 5 herilast, 116 liblikat (uskumatu kogus!), 11 sipelgat ja veel palju muid asju. Sissejuhatuses öeldakse, et meid ootab ees maagiline mustvalge maailm, mis on tulvil imetabalisi fantaasialilli ja eriskummalisi taimi. Lisaks piltidel, mis mõeldud värvimiseks, on siin veel ka labürindid saladuste lahendamiseks, mustrid jätkamiseks ja palju ruumi, kuhu joonistada ka päris omad pildid!

Nii, tööjuhised on loetud, võib alustada. Mul on olemas värvipliiatsid ja ka musta tindipliiatsi leidsin, loodan, et see on piisavalt terava otsaga ja ma rohkem ei jutustagi, hakkan nüüd värvima. Kui minust midagi lähem kuu jooksul kuulda ei ole, siis teate, ma värvin värvimisraamatut ja joonistan mustreid, kusjuures mul on ju ees kümneid ja kümneid lehekülgi igasugu põnevate ja lahedate piltide ning mustritega!

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad