KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ana Galan "Mondrago - iseäralik draakon. Rääkiv raamat ja kõnelevad puud"
Uus raamat: Ana Galan "Mondrago - iseäralik draakon. Rääkiv raamat ja kõnelevad puud" (24 märts 2016)

 

 

Ana Galan

illustratsioonid Pablo Pino

“Mondrago - iseäralik draakon. Rääkiv raamat ja kõnelevad puud”

(Helios)

 

Mondrago on iseäralik draakon, kes ei suuda lennata ja on püsimatu, koperdab pidevalt ja purskab aevastades ninast tuld. Sellest hoolimata on ta lõbus seikleja ja ega jäta oma peremeest ja parimat sõpra Calet kunagi hätta. Cale ja tema sõprade Vibu, Casi ja Mayo lood on põnevad ja lustlikud, nende abil tutvud teistsuguse maailmaga: fantastilise, seiklusterohke, üllatusliku, saladuslikuga ja täis võikaid tegelasi.

Neli sõpra, kes üksteist eal ei jäta, ületavad üheskoos hirmud ja raskused ning aitavad oma teel kõige erilisemaid olendeid, keda sa ettegi ei oska kujutada.

Cale avastab, et saladuslik ese, mille Mondrago külavanema lossist kaasa tõi, on raamat. Väga eriline raamat. Tänu sellele avastab poiss, et kõnelevad puud on tõsises ohus. Keegi raiub neid maha!

Ridel palub Cale abi, et poiss Mondrago ja oma sõpradega Udumetsa läheks. Seal kohtavad lapsed Tammist tamme, kes määrab neile ülesande: nad peavad leidma kuus seemet, mis omavahel segatult idanevad ja uued kõnelevad puud kasvama panevad.

Esimene seeme on sekvoias, see on maakonna kõrgeim puu, mis asub hirmuäratava Hundimäe tipus, mida ümbritsevad verejanulised ja metsikud hundid.

Kas lapsed pääsevad seemneni?

 

Nii nagu hiljuti mainisin, siis üritan teile tutvustada ka iseäraliku draakoni Mondrago vahvat ja kaasahaaravat raamatusarja ja see on selle põneva sarja teine raamat!

11-aastane Cale sai esimeses osas endale laheda ja lõbusa draakoni, kellele pani nimeks Mondrago. Ta on veidi kohmakas ja ei suuda lennata, kuid ta on igati sõbralik ja üritab olla vapper!

Teine raamat algab sellega, et Mondragole üritatakse õpetada selgeks, kuidas kodus puhtust pidada, kuid pissiloike tuleb ikka ette ja neid peab koristama Cale.

Esimeses osas leidis Mondrago kõneleva raamatu, millel nimeks Ridel. See hakkas Cale’le rääkima, et poissi oodatakse metsas ja ootajateks need, kes veel alles. Cale saab Rideliga lähemalt tuttavaks ning selgub, et salapärases ja veidi hirmutavas Udumetsas ootavad abi puud. Metsa on tulnud timukas, kes on hakanud puid langetama. Kes see on, miks ta seda teeb? Cale peab minema igal juhul puudele appi.

Õnneks ei pea poiss minema Udumetsa üksi, sest tal on kolm head sõpra – Casi, Vibu ja Mayo, nemad võivad tulla appi. Nendel on ka vahvad draakonid Nool, Pärl ja Pisukas.

Üheskoos on ikkagi palju julgem Udumetsa minna, et puid aidata. Minekul on siiski üks probleem veel – Cale’ sõprade draakonid lendavad, kuid Mindrago ju ei lenda, kas tõesti peavad Cale ja Mondrago koju jääma?

Ei pea! Casi on ehitanud puidust vankri, mida ta ise nimetab mondrabiiliks. See rakendatakse Mondrago külge ja nii saab ka Cale teele asuda.

Udumetsa lapsed jõuavadki – seal suhtlevad nad vana tammega, kes annab neile ülesande. Lapsed peavad leidma kuue puu seemned, et rääkivad puud uuesti kasvama panna. Need seemned tuleb täiskuuööl külvata sinna, kuhu kuu oma esimese kiire ulatab.

Samal ajal, kui lapsed tamme juttu kuulavad, naaseb metsa timukas. Lapsed peavad põgenema. Cale ja Mondrago jäävad hätta, kuid ka nemad pääsevad. Cale jõuab märgata, et timukaks on keegi kapuutsiga kuju, kellel on ka suur draakon, kelle käpad on raudahelate küljes kinni.

Udumetsast välja jõudes ei saa lapsed siiski veel rahu. Nad kohtuvad külavanem Wickenburgi pahatahtliku ja julma poja Mudraga, kes taaskord lastele haiget tahab teha. Õnneks sekkub olukorda draakonipidaja Anton, kes nendele appi tuleb. Murda saab tõelise peapesu, sest tal on jalas ka kannustega saapad, mida ei tohi kasutada, kui draakonit juhid.

Sellega pole seiklused veel lõppenud – Ridel annab lastele teada, et esimene puu, mille seeme tuleb leida on sekvoia. See on see kõrge puu, mida igast maakonna nurgast näha on! Probleemiks on see, et see asub Hundimäel, kus liiguvad ringi suured ja vägagi kurjad hundid!

Kuidas lastel Hundimäel läheb?

Kuidas nad ületavad ohtliku rippsilla, kuna Mondrago ei oska lennata?

Kas leitakse sekvoia seemned?

Kas lapsi ootavad ees ka hundid?

Kõik need küsimused saavad raamatusarja teises osas vastuse. Igal juhul vahvad ja põnevad seiklused jätkuvad ja ei maksa unustada, et sõpruses on suur jõud!

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad