KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ana Galan "Mondrago - iseäralik draakon. Kastanipuu"
Uus raamat: Ana Galan "Mondrago - iseäralik draakon. Kastanipuu" (18 aprill 2016)

 

 

Ana Galan

„Mondrago – iseäralik draakon. Kastanipuu“

(Helios)

 

Mondrago on iseäralik draakon, kes ei suuda lennata ja on püsimatu, koperdab pidevalt ja purskab aevastades ninast tuld. Sellest hoolimata on ta lõbus seikleja ja ega jäta oma peremeest ja parimat sõpra Calet kunagi hätta. Cale ja tema sõprade Vibu, Casi ja Mayo lood on põnevad ja lustlikud, nende abil tutvud teistsuguse maailmaga: fantastilise, seiklusterohke, üllatusliku, saladuslikuga ja täis võikaid tegelasi.

Neli sõpra, kes üksteist eal ei jäta, ületavad üheskoos hirmud ja raskused ning aitavad oma teel kõige erilisemaid olendeid, keda sa ettegi ei oska kujutada.

Cale saab Hurmieli onnist leitud salapärase sõnumi lugemisega hakkama. Ravitseja palub, et poiss otsemaid tema juurde vangikongi hiiliks. See on väga ohtlik ja võib lõksuks osutuda, aga Cale ei löö verest välja ning otsustab riskida. Kuid tema plaan kukub läbi. Kuigi poiss pääseb külavanema lossiaeda, avastavad Wickenburg ja Murda ta üsna pea ning heidavad ravitseja juurde kongi.

Mida Cale ette võtab, et ka seekord eluga pääseda?

Kas ta leiab põgenemistee ja järgmise seemne?

 

No nii, oleme jõudnud selle põneva raamatusarja viienda raamatuni ning Cale’, Mayo, Casi, Vibu ja nende draakonite Mondrago, Noole, Pisuka ja Pärli seiklused jätkuvad.

Peategelased on lapsed, kes elavad Samarado külas üsna ammustel aegadel. Nii ammustel, et seal toimetavad rüütlid, draakonid, sõnumeid saadetakse kirjatuvidega! Lastel on tähtis ülesanne – neil tuleb päästa Udumetsa rääkivad puud. Selleks on neil vaja leida kuue puu seemned ja need läheneval täiskuuööl maha külvata. Kolme puu seemned on neil juba olemas, kolm on vaja leida veel!

Pärast eelmise päeva põnevaid seiklusi Punasel järvel, on Cale jäänud draakonitarandikku, et hoida silm peal oma draakonil Mondragol. Eelmises osas Mondrago rööviti ebameeldiva külavanema Wickenburgi pahatahtlikku poja Murda ja tolle nõbu Mõhu poolt. Kuna Mondrago norskab nagu karu, siis ei tule Cale’l und. Esimese päikesekiirega saabub rähn, kes hakkab küüni seina toksima. Proovi siis magada!

Cale’le meenub, et tal on taskus sõnum Samarado küla nõialt ja ravitsejalt Hurmielilt, kes istub ju külavanema lossis vangis. Eelmises osas toimetasid lapsed ju ka Hurmieli onnis ja sealt see paberitükike leiti. Eelmisel päeval Cale sõnumist aru ei saanud, nüüd üritab ta uuesti nuputada. Selgub, et Hurmiel on kirjutanud just Cale’le ja kutsub poissi enda juurde, kuna lapsed olevat suures ohus!

Cale on julge kutt ja ta otsustab külavanema lossi minna ja külastada Hurmieli, kes istub vangis. Cale saadab kirjatuviga sõnumi oma sõber Casile, et ta asub teele.

Cale läheb koos Mondragoga ja õige varsti liitub nendega ka Casi, kes tuleb sõbrale appi. Cale küsib nõu ka salapäraselt nõuandjalt, raamat Ridelilt. Raamat käsib poisil sisetunnet jälgida ja panna tähele isegi seda, mida silmad ei näe, sest selle leiab kobamisi.

Cale maskeerub ja pääseb lossi, kus ta maskeerituna kinni nabitakse. Ta pannakse samasse vangikongi, kus istub ka Hurmiel. Kuna vana nõid on tumm, siis ei saa poiss vanataadist eriti hästi aru, kuid poiss on täiesti kindel, et Hurmiel ei ole timukas, kes käib Udmetsas puid raiumas. Poiss on kindel ka selles, et Hurmiel teab sedagi, kes too timukas on!

Hurmiel annab Cale’le kaardi, millel on kirjas talveaia koopad. Cale saadab selle oma kirjatuviga Casile.

Cale’l õnnestub vangikongist pääseda, sest ta leiab pimedas kobamisi põrandaplaadi, mis liigub. Selle all on auk ja mingi käik, kuhu Cale lähebki.

Samal ajal saavad Casi ja temaga liitunud Mayo ja Vibu kirjatuviga kaardi. Nemad hakkavad liikuma talveaia koobaste poole. Samal ajal seikleb Cale saladuslikus tunnelis.

Kõike ma teile ära rääkida ei saa ega tohi, sest muidu läheb teil lugemine igavaks. Põhisündmused leiavad aset talveaia koobastes, kust leitakse ka neljas puu – kastanipuu ja kastanipuu seeme. Koopast leiavad lapsed veel midagi, mis sealt kaasa võetakse. Koopast tuleb kähku põgeneda, sest lähenemas on timukas! Mondrago suudab enne seda korraldada koopas veel ka väikese tulekahju.

Küsimusi on siiski veel üsna palju!

Kes on too kapuutsi varjus peituv timukas?

Kas tulekahi koopas kustutatakse?

Kas Hurmiel pääseb vangist?

Kus asub järgmine seeme?

Usun, et sarja kuues raamat annab nendele küsimustele juba ka vastuseid!

 

Marko Tiidelepp

 

 « Eelmised nädalad