KNUPS - 9-15 aastastele » Uudised

Uudised: Uus raamat: Ana Galan "Iseäralik draakon - Mondrago. Küpress"
Uus raamat: Ana Galan "Iseäralik draakon - Mondrago. Küpress" (25 aprill 2016)

Ana Galan

„Iseäralik draakon – Mondrago. Küpress“

(Helios)

 

Kõnelev raamat Ridel annab Calele teada, et järgmine seeme on Küpressi pargis. Kui neli sõpra seda otsima lähevad, on park rahvast täis. Calel tekib pöörane mõte – lapsed hiilivad öösel kodunt välja, et siis seemne järele minna. Ent Cale, Vibu, Mayo ja Casi ei tea, et nad meelitatakse lõksu ja ülesande täitmine muutub üha raskemaks...

Kes nad reetis? Ja miks külavanem Wickenburg ravitseja Hurmieli leidjale vaevatasu lubab?

Osale Cale ja tema sõprade uues seikluses ning avasta koos nendega suuri ja üllatavaid saladusi.

 

Oleme jõudnud meie vahvate sõprade Cale’, Casi, Mayo ja Vibu ning nende ustavate draakonite seikluste 6. raamatuni! Saame osa laste seiklustest, et päästa Udumetsa kõnelevad puud, kuid selleks on vaja leida veel kahe puu seemned. Selles osas on vaja selgitada välja veel seegi, kust pärinevad eelmises osas leitud rääkivad raamatud.

Lapsed ongi rääkivate raamatutega jõudnud Cale’ vanemate lossi, et raamatud seal raamatukokku peita. Lapsed saavad teada, et kõik raamatud on imeliste saladuste kohta – seened, ilm, loomade salakeel, saladuslikud tunnelid jne. Lapsi juhendav raamat Ridel vihjab sellele, et Udumetsas kõnelevaid puid langetav timukas teeb neist rääkivad raamatud. Nii saab ta kõnelevate puude saladustele jälile. Lapsed peidavad raamatud raamatukokku ära.

Ridel annab vihje ka viienda seemne kohta. Seekord on see küpressi seeme ja see asub Küpressi pargis, kus Samarado küla inimesed puhkamas käivad.

Veidi hiljem saame lugeda sellest, et külavanem Wickenburgi lossi vangikongist on põgenenud küla nõid ja ravitseja Hurmiel. Külavanem on just Hurmieli süüdistanud selles, et tema on see timukas, kes Udumetsas puid langetab! Ainus, kes on Hurmieli süütuses kindel, on Cale. Poiss usub seda vana ja tumma taati. Samal ajal, kui kaduma on läinud Hurmiel, on kaduma läinud ka külavanema väga ebameeldiv ja pahatahtlik poeg Murda, kes on varasemates osades lapsi igati kiusanud.

Lapsed jõuavadki Küpressi parki, kuid päevasel ajal on seal sedavõrd palju rahvast ja lastel ei õnnestu seemet kätte saada. Otsustatakse tagasi minna öösel.

Kodus tagasi, näeb Cale plakatit, mille on külavanem teinud. Seal on kirjas, et elusa või surnud Hurmieli leidmise eest pakutakse väga suurt summat raha.

Õhtul kavatseb Cale taaskord Küpressi pargi poole teele asuda, kuid enne seda kohtub ta vanemate draakonitarandikus Hurmieliga, kes on toonud poisile küpressiseemne. Hurmiel jääbki tarandikku varjule, kuid Cale peab minema Küpressi parki, et oma sõpradega seal kohtuda.

Parki Cale jõuab, seal ootab teda ka Vibu, kuid sõpradele on seatud kaval lõks! Nii jääb paljudele külaelanikele mulje, et Cale ja Vibu on käinud pargis kirvega küpressim lõhkumas. Kes on see salakaval lõksuseadja? Loomulikult Murda! Kes siis veel!

Cale ja Vibu näivad olevat süüdlased, kuid Cale’ isal õnnestub poiss siiski oma lossi viia, et järgmisel päeval laste üle kohut mõista. Senio peab Cale olema lossis koduarestis.

Kuidas nüüd kätte saada kuues seeme?

Kas Hurmiel leitakse draakonitarandikust, mis asub Cale’ vanemate lossis?

Kas Cale’ isa usub oma poega ja kaitseb teda?

Kuhu on kadunud Cale’ sõber Casi?

Vastused saate kindlasti raamatusarja viimases, 7. osas!

 

Multifilmilikud ja lahedad pildid on joonistanud Pablo Pino.

 

Marko Tiidelepp

 « Eelmised nädalad